Apple potwierdza zakup Lala

Wojciech Cybulski

07.12.2009 18:02, aktual.: 07.12.2009 19:37

Potwierdziły się krążące od kilku dni plotki na temat przejęcia przez Apple serwisu oferującego strumieniowanie muzyki i przechowywanie jej na serwerach - Lala.

Choć przedstawiciel Apple przyznał, że korporacja kupiła serwis Lala, nie chciał zdradzić szczegółów i celu transakcji. Nieoficjalnie mówi się, iż Lala jest dla Apple niezwykle cenna ze względu na wypracowany model sprzedaży muzyki, w którym zasoby dostępne w technologii "steaming" są wielokrotnie tańsze od utworów tradycyjnie pobieranych w formie plików mp3. Obecnie nie wiadomo, czy i kiedy firma wprowadzi do sklepu iTunes strumieniowe przesyłanie muzyki oraz możliwość jej przechowywania "w chmurze", jednak biorąc pod uwagę, że konkurencja nie próżnuje, Apple nie powinno ociągać się z wdrażaniem nowości.

Co ciekawe, z Lalą kilka tygodni temu zaczął intensywnie współpracować Google integrując niektóre funkcje serwisu ze swoją wyszukiwarką. Być może Apple obawiając się wzrostu znaczenia Google jako dystrybutora muzyki postanowiło zawczasu temu przeciwdziałać i stąd przejęcie spółki. Niezależnie od motywacji producenta Maków jego decyzja o zakupie Lali zmniejszyła i tak już niewielką konkurencję na tym rynku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)