Apple pracuje nad nowym urządzeniem. Czy będzie to laptop z iOS?

Apple pracuje nad nowym urządzeniem. Czy będzie to laptop z iOS?

Apple pracuje nad nowym urządzeniem. Czy będzie to laptop z iOS?
28.05.2018 17:12

W ofercie firmy z Cupertino dawno nie pojawił się naprawdę innowacyjny produkt. Apple obecnie sprzedaje sprzęt, który można określić ewolucją urządzeń stworzonych za czasów Steve’a Jobsa. Możliwe, że jednak niebawem się to zmieni. W planach ma być sprzęt nowej kategorii.

Owszem portfolio Apple rozszerzyło się m.in. o nowe akcesoria, jak słuchawki AirPods. Nie można jednak mówić o zupełnie nowym urządzeniu, takim jak iPad, które przyniosłoby bardziej odczuwalny powiew świeżości niż wycięcie na ekranie w iPhonie X czy dotykowy Touch Bar w MacBookach Pro.

Serwis 9to5Mac informuje o nowym sprzęcie, który ma być rozwijany za zamkniętymi drzwiami w Apple. Ma on ukrywać się pod nazwą kodową Star. Niepotwierdzone informacje mówią, że sprzęt znany również jako model N84, ma być pierwszą hybrydą w ofercie Apple. Będzie to laptop z procesorem ARM i zainstalowanym systemem operacyjnym iOS. Urządzenie ma otworzyć nową kategorię sprzętu Apple. Prototypy mają być już testowane przez pracowników Apple.

Warto dodać, że Apple już od dłuższego czasu ma przymierzać się do wydania laptopów z ARM, chociaż wcześniej mówiło się wyłącznie o systemie macOS w wersji na nowe procesory. Ponadto, iOS w wersji na tablety otrzymuje ostatnio coraz więcej funkcji, które mają zwiększyć komfort pracy z pakietem biurowym, prostymi narzędziami oraz kilkoma aplikacjami jednocześnie. Czyżby faktycznie celem było nowe urządzenie?

Sprzeczne informacje dostarczył jednak Mark Gurman z Bloomberga. Urządzenie N84 ma być nowym, tańszym iPhonem z 6,5-calowym wyświetlaczem LCD z wycięciem. Byłoby to zgodne z wcześniejszymi słowami Tima Cooka, który negatywnie odniósł się do hybryd. Prezes Apple stwierdził, że Mac i iPad są niesamowite, ponieważ zaprojektowane są bez kompromisów – Mac ma być po prostu świetnym komputerem, iPad ma być dopracowanym tabletem. Użytkownicy mają nie chcieć korzystać z hybryd.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)