Apple przyjmuje i wyrzuca BitTorrent z App Store

Wojciech Cybulski

07.10.2010 10:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni temu informowaliśmy o dodaniu programu IS Drive do sklepu z aplikacjami dla urządzeń mobilnych Apple. Kilkadziesiąt godzin po przyjęciu IS Drive do App Store firma Apple usunęła program ze swojego sklepu.

IS Drive służyło do zarządzania płatnym kontem w serwisie ImageShack Drive i nadzorowania materiałów pobieranych z sieci BitTorrent. Praktyczne działanie aplikacji można było zobaczyć na przygotowanym przez twórcę filmie demonstracyjnym. Przyjęcie programu do App Store było o tyle niezwykłe, że Apple do tej pory odrzucał wszystkie narzędzia korzystające z sieci BitTorrent. Niestety radość twórcy IS Drive nie trwała długo - już 5 października przedstawiciel Apple przekazał Kepnerowi informację, że mimo pozytywnej weryfikacji aplikacja zostanie usunięta z App Store. Firma wyjaśniła krótko, że tego typu programy mogą być używane do łamania praw autorskich i nie mają racji bytu w sklepie Apple. Regulamin App Stroe zakazuje dodawania do sklepu Apple aplikacji mogących służyć do łamania prawa i jest to w pełni zgodne z przyjętymi normami. Wątpliwości budzi zaś proces rozpatrywania wniosków od deweloperów - usuwanie aplikacji kilkadziesiąt godzin po ich przyjęciu sugeruje, że moderatorzy sklepu nie dość dokładnie analizują zgłaszane programy. Ponadto praktyka pokazuje, że niekorzystne decyzje Apple są dla deweloperów ostateczne i nie można się od nich odwołać.

Twórca IS Drive nie zdradził, czy zamierza przebudować swój program w taki sposób, by przeszedł on pomyślnie weryfikację Apple. Przykład Kepnera pokazuje równocześnie, że przyjęcie aplikacji do App Store wcale nie oznacza, że dane narzędzie nie zostanie z niego w przyszłości usunięte.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)