Apple romansuje z Hollywood: wyprodukuje serial o programistach

Apple romansuje z Hollywood: wyprodukuje serial o programistach

Apple romansuje z Hollywood: wyprodukuje serial o programistach
25.03.2016 17:06, aktualizacja: 25.03.2016 17:36

Tematyka dotycząca internetu czy oprogramowania na dobre zadomowiła się na ekranie, czy to w postaci wielu filmów czy najnowszych seriali. Wśród najciekawszych pozycji należy wymienić Halt and Catch Fire opowiadające o początkach Doliny Krzemowej czy wyśmienitą produkcję Mr Robot. Wkrótce jednak mogą zostać one przyćmione przez nowy serial, który powstanie z inicjatywy Apple.

O planach Apple na showbiznes pisaliśmy jeszcze w zeszłym roku. Pojawiły się wówczas plotki o tym, że przedstawiciele korporacji prowadzą rozmowy z hollywoodzkimi producentami. Cele mogłyby różne, jak choćby produkcja kolejnych filmów reklamowych produktów z jabłkiem, jednak pierwsze przypuszczenia okazały się słuszne. Apple pracuje nad własnym serialem.

350174841871296449

Jak można przeczytać w New York Post, w jego produkcję ma zostać zaangażowany Ben Silverman znany z prac nad serialem The Office czy programami Beara Gryllsa. Na razie o samej produkcji wiadomo niewiele, najpewniej nie powstał dotąd nawet jej scenariusz. Jasnym jest natomiast, że serial Apple będzie opowiadał o… twórcach oprogramowania.

Jak można się było spodziewać, dostępność produkcji będzie ściśle ograniczona do posiadaczy urządzeń Apple. Nie potwierdziły się zatem wcześniejsze pogłoski o planach Apple na stworzenie platformy bezpośrednio konkurującej z Netfliksem. Serial o programistach nie jest zresztą jedyną produkcją, przy której pracuje Apple: w kooperacji z magazynem Vice powstaje bowiem serial dokumentalny o amerykańskiej scenie muzycznej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)