Apple stworzy konkurencję dla Google Maps Navigation?

Apple stworzy konkurencję dla Google Maps Navigation?

Wojciech Cybulski
18.12.2010 17:36

Firma Apple ogłosiła, że poszukuje nowych pracowników mających doświadczenie w tworzeniu oprogramowania do nawigacji. Prawdopodobnie producent iPhone'ów ma zamiar stworzyć własną usługę do nawigacji GPS i uniezależnić się od zewnętrznych dostawców.

Początkowo Apple chce zatrudnić cztery osoby - będą one odpowiedzialne za rozwój nawigacji GPS w iOS. Praca będzie odbywała się w głównej siedzibie firmy, w pełnym wymiarze godzin. Korporacja jest zdecydowana zatrudnić wyłącznie wysokiej klasy specjalistów mających za sobą minimum 36 miesięczne doświadczenie w branży. Należy więc oczekiwać, że już za kilkanaście miesięcy właściciele iPadów, iPhone'ów i najnowszych iPodów uzyskają dostęp do bezpłatnej, realizowanej w modelu cloud computing nawigacji GPS. Apple prawdopodobnie bierze przykład z Google, który nad podobnymi rozwiązaniami pracuje od kilku lat. Efektem tych działań jest między innymi Google Maps Navigation - bezpłatna nawigacja GPS obejmująca swoim zasięgiem USA, Kanadę i większość państw Europy Zachodniej.

Serwis AppleInsider uważa, że nawigacja wbudowana w mobilne urządzenia Apple będzie w przyszłości integrować się z komputerem pokładowym obecnym w wybranych modelach samochodów. Pierwsze próby integracji iOS z samochodem przeprowadził koncern BMW umożliwiając kierowcy kontrolowanie iPoda przy użyciu manipulatorów zlokalizowanych na desce rozdzielczej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)