Apple szykuje się do wydania publicznej bety OS X Yosemite

Apple szykuje się do wydania publicznej bety OS X Yosemite

21.07.2014 18:54, aktual.: 23.07.2014 15:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po raz pierwszy od 10 lat użytkownicy komputerów firmy Apple będą mogli przetestować jeszcze nie wydany system operacyjny. Podczas tegorocznego WWDC firma zapowiedziała, że zamierza uruchomić otwarty program dla testerów. Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom z Kalifornii, OS X Yosemite będzie można przetestować w szerszym gronie jeszcze w lipcu. Najprawdopodobniej w przygotowaniu jest jeszcze jedno wydanie deweloperskie.

Obecnie dostęp do przygotowywanego systemu mają jedynie zarejestrowani deweloperzy, którzy płacą niemały abonament za ten przywilej, i ewentualnie osoby, które zdecydowały się na instalację systemu ze zdobytego w Internecie obrazu na własną rękę. W kwietniu firma Apple zapowiedziała, że to się zmieni i uruchomiła program Beta Seed, znany również jako Appleseed. Po rejestracji z użyciem swojego Apple ID każdy może uzyskać dostęp do wersji beta przygotowywanego systemu, kiedy ten będzie rozprowadzany — czyli już niebawem. Zarejestrowani w programie użytkownicy otrzymają pocztą elektroniczną wiadomość o dostępności bety OS X Yosemite w Mac App Store, wraz z instrukcją pobierania.

Obraz

Appe tradycyjnie przypomina, że aby zainstalować Yosemite, potrzebny jest Mac z najnowszym obecnie systemem 10.9 Maverics, który to można za darmo pobrać z Mac App Store. Mimo że nawet deweloperskie wersje OS X 10.10 działają już relatywnie stabilnie, lepiej nie używać bety na komputerze przeznaczonym do codziennej pracy.

Zaprezentowany podczas tegorocznego WWDC system wzbudził gorące emocje. Będzie to produkt bardzo głęboko zintegrowany z innymi urządzeniami Apple'a, z nowymi programami, potężniejszym Spotlightem, po dogłębnym liftingu wizualnym i prawdopodobnie z najładniejszą ikonką kosza w historii interfejsów graficznych. Yosemite jest rekordowo szybko instalowany na komputerach użytkowników, mimo że oficjalnie jeszcze nie jest ani stabilny, ani publicznie dostępny. System rozprzestrzenia się cztery razy szybciej niż Mavericks w analogicznym stadium rozwoju, a otwarte testy dopiero przed nami. Zapowiada się kolejny sukces.

Finalna wersja systemu zostanie udostępniona w Mac App Store za darmo tej jesieni i będzie mógł ją pobrać każdy użytkownik spełniającego wymagania Maca. Prawdopodobnie Yosemite da się zainstalować na tych samych urządzeniach, na których działa Maverics.

Aktualizacja, 21.07.2014 19:03: Zgodnie z przewidywaniami, do rąk deweloperów trafiła kolejna podglądowa wersja OS X Yosemite, iTunes 12, a także iOS 8.

Aktualizacja, 23.07.2014 15:45: Najnowsze plotki mówią, że beta Yosemite zostanie udostępniona 24 lipca około 19:00 naszego czasu. Otrzyma ją tylko milion testerów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)