Apple udostępnia kolejne wersje beta Mac OS X, iOS i iCloud

08.08.2011 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z początkiem nowego tygodnia w ręce deweloperów trafiły nowe wersje systemów firmy Apple oraz nowa testowa wersja iCloud.

Udostępniony dziś iOS 5 beta 5 zawiera już elementy interfejsu związane z rozpoznawaniem mowy, nad którym Apple pracuje z firmą Nuance. Według serwisu 9to5Mac funkcję mowa-na-tekst aktywuje się klawiszem obok spacji na klawiaturze ekranowej. Po zakończeniu mówienia na ekranie urządzenia pokaże się zinterpretowany tekst. Źródła, na które powołuje się 9to5Mac sugerują, że rozpoznawanie mowy będzie zarezerwowane dla mniejszych urządzeń mobilnych firmy Apple — iPhone'ów i iPodów Touch — podobnie jak kontrola głosowa urządzenia.

Wydana dziś wersja testowa systemu Mac OS X 10.7.2 build 11C35 jest przeznaczona głównie do testowania nowej wersji przeglądarki Safari i usługi iCloud. Co ważne, programiści mają od dziś możliwość migracji z MobileMe do iCloud. Podczas migracji przeniesione są kontakty, kalendarze i poczta, nie przeniesione zostaną widżety, hasła, konfiguracja Docka, ustawienia systemowe i, niestety, reguły, sygnatury i skrzynki pocztowe. Usług iWeb, iDisk i galerii zdjęć można będzie używać do 30 czerwca 2012 roku. Do testów udostępnione zostały również panele konfiguracyjne: iCloud beta 6 dla Mac OS X i iCloud Control Panel for Windows beta 4.

Zmiany wprowadzane w systemie Mac OS X Lion sugerują, że system ten zostanie w przyszłości połączony z iOS. Launchpad, gesty wielodotykowe i możliwość pracy na pełnym ekranie mają zapewne na celu przyzwyczajenie użytkowników do pracy na Maku w identyczny sposób, jak na iPadzie. Według serwisu Techradar będzie to możliwe może już w przyszłym roku. Jeśli przewidywania analityków są trafne, pod koniec przyszłego roku na rynku pojawią się MacBooki i MacBooki Air wyposażone w czterordzeniowe, 32-bitowe procesory A6, które zaspokoją potrzeby użytkowników domowych. Komputery kierowane do bardziej wymagających użytkowników oparte o 64-bitowe procesory ARM mają szansę pojawić się już w 2016 roku. Tylko czy użytkownicy będą z takich maszyn zadowoleni?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)