Dzięki aktualizacji systemu watchOS do wersji 5.2, długo wyczekiwana aplikacja EKG trafia wreszcie do europejskich użytkowników zegarka Apple Watch 4. Niestety – nie w Polsce.

bETXCWOJ

Zaprezentowana wraz z czwartą generacją smartwatcha Apple, funkcja elektrokardiogramu z alarmem nieprawidłowej pracy serca szybko zyskała wielu fanów. Pojawiły się nawet doniesienia ze Stanów Zjednoczonych, że Apple Watch 4 ratuje ludziom życie, w razie potrzeby wzywając służby medyczne. Ale z uwagi na konieczność certyfikacji rozwiązanie cały czas omijało Europę. Zmienia się to wraz z nowym watchOS 5.2. Choć jeszcze nie wszędzie.

Na liście obsługiwanych lokalizacji pojawił się Hongkong, a także 18 państw Europy. Są to: Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Włochy i Wielka Brytania.

Fot.: Apple.com
Fot.: Apple.com

Dlaczego bez Polski? Nie wiadomo – można tylko podejrzewać, że chodzi o jakiś problem prawny lub formalny. Malutki Luksemburg czy Rumunia na pewno nie są bardziej atrakcyjnymi rynkami.

bETXCWOL

Wiadomości tekstowe w czasie rzeczywistym

Niemniej nawet mieszkając w Polsce, warto się watchOS 5.2 zainteresować. System wprowadza także dwie istotne zmiany niezależne od lokalizacji. Po pierwsze, wszystkie generacje zegarka zyskują obsługę słuchawek AirPods 2, a po drugie – dodano wsparcie dla wiadomości tekstowych w czasie rzeczywistym (RTT – ang. real-time text), podczas rozmów głosowych.

Aktualizację możecie pobrać albo w modelu OTA, albo bezpośrednio ze strony producenta.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (31)
bETXCWPH