Apple Watch 4 i watchOS 5.2. Funkcja EKG wreszcie w Europie, ale wciąż nie dla Polski

Rumuni czy Węgrzy tego problemu nie mają. Fot.: Apple.com
Rumuni czy Węgrzy tego problemu nie mają. Fot.: Apple.com
Piotr Urbaniak

28.03.2019 05:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzięki aktualizacji systemu watchOS do wersji 5.2, długo wyczekiwana aplikacja EKG trafia wreszcie do europejskich użytkowników zegarka Apple Watch 4. Niestety – nie w Polsce.

Zaprezentowana wraz z czwartą generacją smartwatcha Apple, funkcja elektrokardiogramu z alarmem nieprawidłowej pracy serca szybko zyskała wielu fanów. Pojawiły się nawet doniesienia ze Stanów Zjednoczonych, że Apple Watch 4 ratuje ludziom życie, w razie potrzeby wzywając służby medyczne. Ale z uwagi na konieczność certyfikacji rozwiązanie cały czas omijało Europę. Zmienia się to wraz z nowym watchOS 5.2. Choć jeszcze nie wszędzie.

Na liście obsługiwanych lokalizacji pojawił się Hongkong, a także 18 państw Europy. Są to: Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Włochy i Wielka Brytania.

Fot.: Apple.com
Fot.: Apple.com

Dlaczego bez Polski? Nie wiadomo – można tylko podejrzewać, że chodzi o jakiś problem prawny lub formalny. Malutki Luksemburg czy Rumunia na pewno nie są bardziej atrakcyjnymi rynkami.

Wiadomości tekstowe w czasie rzeczywistym

Niemniej nawet mieszkając w Polsce, warto się watchOS 5.2 zainteresować. System wprowadza także dwie istotne zmiany niezależne od lokalizacji. Po pierwsze, wszystkie generacje zegarka zyskują obsługę słuchawek AirPods 2, a po drugie – dodano wsparcie dla wiadomości tekstowych w czasie rzeczywistym (RTT – ang. real-time text), podczas rozmów głosowych.

Aktualizację możecie pobrać albo w modelu OTA, albo bezpośrednio ze strony producenta.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (31)
Zobacz także