Apple Watch nie jest w stanie zastąpić zegarka, bateria jest tragiczna

Strona głównaApple Watch nie jest w stanie zastąpić zegarka, bateria jest tragiczna
23.01.2015 17:24
Apple Watch nie jest w stanie zastąpić zegarka, bateria jest tragiczna

Smartwatch Apple ma bardzo poważny problem, zastosowana w nim bateria pozwala na zaledwie 2,5 godziny intensywnej pracy. Posiadacze tego smart-zegarka będą musieli pokochać ładowarki i raczej niewskazane dla nich będzie zbytnie oddalanie się od gniazdka.

Smartwatche to naprawdę interesujące urządzenia, oferowane przez nich możliwości potrafią zrobić wrażenie. Niestety stosowane w nich niewielkie baterie wypadają tragicznie, zwłaszcza przy tych z tradycyjnych zegarków. Sukcesem dla większości smartwatchy jest wytrzymanie kilku dni na jednym ładowaniu. Jak się okazuje zaprezentowany przez Apple „inteligentny” zegarek pod tym względem wypada jeszcze gorzej, jest bardzo źle.

350130474456475585

Z najnowszych informacji przedstawionych przez serwis 9to5Mac wynika, że Apple Watch będzie działał na jednym ładowaniu od 2,5 do 4 godzin przy aktywnym użytkowaniu. Natomiast jeśli będziemy przede wszystkim go nosić, nie korzystających zbytnio z niego, to bateria pozwoli na marne 19 godzin pracy. Smartwatch Apple wypada słabo nie tylko przy klasycznych zegarkach, ale również przy „inteligentnej” konkurencji. Tak słaba bateria sprawia, że większość użytkowników będzie ładowała Apple Watcha około dwa razy w ciągu dnia. Firma z Cupertino przyjęła, że ich urządzenie powinno wytrzymać 2,5 godziny pracy z wymagającą aplikacją, 4 godziny dla mniej zaawansowanych zadań, jak chociażby śledzenie aktywności fizycznej. Natomiast jeśli zegarek będzie w trybie czuwania, to ma pracować 2-3 dni. Za tragicznie niskie wyniki odpowiada wnętrze Apple Watcha, zwłaszcza układ S1, kosztem dużego poboru energii, oferuje on wydajność zbliżoną do procesora A5, którego mogliśmy znaleźć w iPodzie Touch. Dodatkowo całość będzie obciążana przez wyświetlacz Retina o odświeżaniu na poziomie 60 klatek na sekundę.

Przedstawione przez serwis 9to5Mac dane dotyczące czasu pracy nie zachęcają do kupna tego smart-zegarka. Słaba bateria znacząco ogranicza Apple Watcha, co z tego, że będzie on oferował całkiem interesujące możliwości, skoro ciągle będziemy musieli ze sobą nosić ładowarkę. Krótki czas pracy to problem nie tylko produktu Apple, ale również innych smartwatchy. Pozostaje nam liczyć, że wysmażone pomponiki z grafenu zostaną wprowadzone do masowej produkcji już niebawem, wówczas wszystkie „inteligentne” zegarki staną się o wiele ciekawszą alternatywą dla tradycyjnych modeli.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)