Apple wprowadza zmiany w Aperture

Apple wprowadza zmiany w Aperture

25.02.2010 12:06

Programiści firmy Apple udostępnili aktualizację Aperture 3. Dzięki wprowadzonym zmianom program do edycji zdjęć nie będzie już tak łatwo powodował wycieków pamięci. Na temat tego błędu informowaliśmy w połowie lutego.

Użytkownicy Aperture 3, który został wprowadzony do sprzedaży na początku lutego, narzekali na wycieki pamięci podczas pracy programu. Do zapełnienia RAM-u dochodziło głównie podczas importowania większej ilości zdjęć. Według niektórych głosów, na problem narażone były jedynie te osoby, które przesiadły się ze starszej wersji Aperture na nowszą. Apple postanowił naprawić ten błąd.

W 3.0.1 poprawiono pracę aplikacji podczas importowania bibliotek z wcześniejszych wersji Aperture, a także z iPhoto. Ulepszona została również funkcja umożliwiająca pobieranie zdjęć z aparatów fotograficznych i kamer. Kolejne poprawki dotyczą wspomnianego wycieku pamięci - podczas retuszu grafik. Aktualizacja naprawia również działanie funkcji odpowiedzialnej za rozpoznawanie twarzy na zdjęciach. Została ona wprowadzona po raz pierwszy w Aperture 3. Wcześniej rozpoznawanie twarzy było dostępne jedynie w iPhoto, mniej zaawansowanym programie do obsługi fotografii Apple’a.

Mimo wprowadzonych zmian, programiści firmy ostrzegają, że nadal mogą pojawiać się wycieki pamięci podczas aktualizacji Aperture ze starszych wersji do 3. Aperture 3.0.1 dostępny jest do ściągnięcia za pomocą komendy Apple - Uaktualnienia albo ze stron Apple. Z pełną dokumentacją wprowadzonych zmian można zapoznać się na stronach firmy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)