Apple wycofuje iMaca Pro, będzie w sprzedaży do wyczerpania zapasów

Apple wycofuje iMaca Pro, będzie w sprzedaży do wyczerpania zapasów
Karolina Kowasz

08.03.2021 14:30, aktual.: 06.03.2024 21:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple zdecydowało się na wycofanie ze sprzedaży iMaców Pro. Apple Store usunął już możliwość skonfigurowania produktu na zamówienie i pozostawił jedynie model w cenie 23 999,00 zł. Na stronie możemy znaleźć informację, że będzie on dostępny tylko do wyczerpania zapasów.

Obraz

iMac Pro zadebiutował w 2017 roku jako bardziej wydajne urządzenie wielofunkcyjne z wyższej półki. Miał on służyć osobom potrzebującym do pracy sprzętu z procesorami Intel Xeon. Do dzisiaj jednak ciężko powiedzieć, jak szła sprzedaż iMaca Pro. Jest to jednak produkt dosyć niszowy, a po wejściu do sprzedaży Maca Pro w 2019 roku, większość profesjonalistów była bardziej skłonna wydać swoje pieniądze na tzw. wieżę.

Istnieją jednak przesłanki by uważać, że Apple wkrótce zaprezentuje nową serię komputerów iMac, wyposażoną w chip M1X. W ten sposób firma mogłaby oferować konkurencyjną wydajność obliczeniową dla wszystkich komputerów iMac, eliminując tym samym oddzielny model Pro. Także plotki mówią, że Apple wypuści radykalnie przeprojektowany iMac z cienkimi ramkami i nową konstrukcją, podobną stylem do Apple Pro Display XDR.

Ewentualna data premiery nowych iMaców nie jest znana, jednak większość doniesień wskazuje na termin w okolicach WWDC. Należy jednak brać pod uwagę, że nagłe wycofanie iMaca Pro może oznaczać, że nowa generacja urządzeń pojawi się jednak kilka miesięcy wcześniej.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)