MacOSProgramowanieŚrodowiska programistyczneApple Xcode
Apple Xcode ikona

Apple Xcode11.1

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Xcode to kompleksowe środowisko programistyczne, w którym znajdziemy wszystkie narzędzia potrzebne do pisania programów dla Maków, iPhone'ów, iPadów, iPodów, Apple TV i Apple Watchy.

Można w nim wykonać projekt interfejsu użytkownika, a także kodowanie, testowanie i debugowanie projektu. W Xcode znajdziemy kompilatory języków Objective-C i Swift, framework Cocoa, symulatory, emulatory i zawsze aktualne SDK.

Edytor kodu jest bardzo praktyczny i w czytelnych „dymkach” informuje o znalezionych w kodzie problemach. Różne elementy interfejsu graficznego zaszyte w kodzie (kolory, obrazy, modele) można podejrzeć w wyskakującym okienku. Po najechaniu kursorem na zmienną można zobaczyć jej wartość w bieżącym momencie. Wiele błędów można znaleźć już na etapie edycji, bez potrzeby kompilacji, i od razu szybko poprawić. Ponieważ Xcode korzysta z kompilatora LLVM, może także śledzić różne „ścieżki” uruchamiania programu i znajdować błędy logiczne.

Ogromną zaletą środowiska Xcode jest zestaw narzędzi Instruments do analizy wydajności. Pozwalają one sprawdzić i porównać obciążenie procesora, pamięci operacyjnej, dysku i śledzić wydajność aplikacji korzystających z OpenGL-a. Dzięki Instruments można szybko znaleźć „wąskie gardło” i zlokalizować kod odpowiedzialny za problemy. Instruments mogą monitorować tylko aplikację lub cały system.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.01 ocena
Twoja ocena
ProducentApple, Inc.
Liczba pobrań930
Data aktualizacji9 paź 2019
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Apple Xcode ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)