Apple zabiera się za motoryzację. Czy stworzy własny samochód?

Apple zabiera się za motoryzację. Czy stworzy własny samochód?

Apple zabiera się za motoryzację. Czy stworzy własny samochód?
12.02.2015 17:22

Firma, której zawdzięczamy między innymi iPhone’a i MacBooka Air właśnie zatrudniła około 50 osób, które wcześniej pracowały w Tesli. Czyżby Apple pracowało nad własnych samochodem? Czy raczej ma zamiar stworzyć system zapewniający bardzo dobrą współprace między smartfonem, a autem? Tego nie wiemy, ale nowy projekt zapowiada się interesująco i warto czekać na pierwsze rezultaty.

Apple znane jest z produkcji drogich i bardzo dobrych smartfonów, pięknych i smukłych laptopów, niedługo w ofercie pojawi się smart-zegarek, a dodatkowo nagryzione jabłko znajdziemy również na wielu innych urządzeniach. Według Business Insider firma z Cupertino chce spróbować swych sił w motoryzacji. Pojawią się nawet podejrzenia, że Apple zamierza stworzyć własny samochód, który mógłby konkurować z autami tworzonymi przez Tesla Motors.

Obraz

Najnowsze informacje pochodzące z nieoficjalnego źródła mówią, że Apple oferuje pracownikom Tesli pracę. Z tej propozycji miałoby skorzystać już około 50 osób, większość z nich to inżynierowie zajmujący się mechaniką, robotyką oraz produkcją. Możemy tylko podejrzewać czym dokładnie zajmują się nowi pracownicy. Stworzenie samochodu przez Apple brzmi mało prawdopodobnie, chociaż tej informacji nie można całkowicie wykluczyć, tym bardziej, że Google sporo inwestuje w rozwój własnych autonomicznych aut.

Bardziej prawdopodobne jest to, że firma z Cupertino ma zamiar stworzyć system do jeszcze lepszego zarządzania wybranymi funkcjami samochodu z poziomu iPhone’a. Informacje o CarPlay pojawią się już od dłuższego czasu, miał on pojawić się już w 2014 roku, ale jego premiera została przesunięta. Dopiero teraz zaczyna być wprowadzany, skorzystamy z niego w takich samochodach jak chociażby nowym Hyundaiu Sonata. Jego aktualne możliwości nie robią wrażenia, pozwala on głównie na zarządzenie opcjami związanymi z rozrywką. Natomiast w przyszłości CarPlay ma umożliwić otworzenie i odpalenie auta bez konieczności posiadania kluczyka. Dodatkowo miałby on między innymi pozwolić na zintegrowanie nawigacji, muzyki i innych elementów między samochodem, a smartfonem. Możliwe, że w przyszłości dostaniemy jeszcze większe możliwości i iPhone będzie świetnie współpracował z autem.

Patrząc na ostatnie działania Apple wyraźnie widać, że firma z Cupertino nie zamierza się ograniczać do swojej obecnej oferty. Ma zamiar konkurować również na rynku motoryzacyjnym. Samochód od Apple wywołałby ogromne zainteresowanie, z pewnością wiele osób chciałby go zobaczyć, ale jest to mało prawdopodobne. Spodziewać możemy się dalszego rozwoju CarPlay, który w przyszłości pozwoli na rozbudowaną integrację między iPhonem, a samochodem. Wspomnieliśmy, że do Apple przeszło 50 pracowników z firmy Elona Muska, ale warto zauważyć, że inne informacje mówią, że do zespołu Tesli dołączyło 150 osób pracujących wcześniej w Cupertino.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)