AndroidPodróże i transportKomunikacja zbiorowaARBus
ARBus ikona

ARBus1.8.3

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

ARBus to aplikacja dla mieszkańców Gdańska, pozwalająca sprawdzić aktualny rozkład jazdy autobusów i tramwajów na przystanku. Aplikacja korzysta z geolokalizacji i może podać dane z najbliższego przystanku.

Informacje o odjazdach z każdego przystanku są pobierane z serwisu ZTM, gdzie są aktualizowane co 10 sekund na podstawie wskazań GPS pojazdów. Najbliższe odjazdy można zobaczyć w tabeli dotyczącej każdego z przystanków. Jest też dostępna wyszukiwarka, pozwalająca znaleźć dowolny przystanek i odczytać jego rozkład. Przystanki można dodawać do ulubionych. Nie ma niestety możliwości sprawdzenia rozkładu w szerszym kontekście, na przykład listy przystanków na trasie lub znajdowania połączeń.

Ciekawostką jest możliwość zobaczenia wirtualnych tablic elektronicznych w rzeczywistości rozszerzonej – wystarczy skierować aparat smartfonu na słupek przystanku. Na obraz z kamery zostanie nałożona trójwymiarowa tablica z danymi pobranymi na żywo.

Z uwagi na fakt, że aplikacja ARbus bazuje na otwartym serwisie ZTM, mogą wystąpić niezależne od nas problemy z pobieraniem danych.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentActum Lab
Liczba pobrań86
Data aktualizacji12 paź 2017
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
ARBus ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)