WindowsGryLogiczne i karcianeArena

Arena3.5.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Arena 3.5.1 to darmowy program do gry, analizy rozgrywanych partii szachowych oraz testowania szachowych silników. Poza rozmaitą ilością opcji oraz możliwością podłączenia do programu różnych sprzętów, w Arena będzie można połączyć się z serwerem przez sieć i grać z realnym przeciwnikiem.

Zaawansowany program dający dużo możliwości

Arena 3.5.1 pozwala na dokładne analizowanie rozgrywanych partii szachowych, umożliwia też ich dowolne zapisywanie i wgrywanie, a nawet edycję. Program obsługuje silniki zgodne z protokołem Winboard i UCI. Ponadto, gracz może podłączyć zegar oraz swoją elektroniczną szachownicę, dzięki czemu będzie mógł później wrócić do partii rozegranej fizycznymi figurami.

Gracz może skorzystać z opcji dołączenia do serwera ICS i tym samym grać z realnym przeciwnikiem. Do wyboru są cztery domyślne adresy: freechess.org, chessclub.com, chess.net, jeu.echecs.com, ale nie zapomniano także o pustym polu, gdzie można samodzielnie wskazać inny serwer.

Program Arena 3.5.1 pozwala też na grę w “szachy Fischera”, ale przede wszystkim na badanie silników szachowych. Aby to zrobić, należy oczywiście najpierw odpowiednio skonfigurować program do ich testowania. Możliwe jest organizowanie turniejów silników szachowych: w zależności od potrzeb da się je swobodnie przerywać i w dowolnym momencie kontynuować.

Układ poszczególnych elementów panelu programu można zmieniać w naprawdę szerokim zakresie i dostosowywać go do własnej wygody. Ponadto w opcjach “wyglądu” istnieje możliwość zmiany czcionek, ich wielkości, koloru figur na szachownicy, dźwięków towarzyszących programowi i nie tylko.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentMartin Blume
Liczba pobrań2 441
Data aktualizacji20 lip 2020
Rozmiar pliku16.21 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)