iOSBiuro i firmaArkusze kalkulacyjneArkusze Google
Arkusze Google ikona

Arkusze Google1.2023.44200

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Arkusze Google to oficjalna aplikacja Google'a do zarządzania i tworzenia arkuszy kalkulacyjnych. Współpracuje z chmurą Dysk Google w celu otwierania i zapisywani nowych plików.

Po zainstalowaniu aplikacja integruje się z kontem Google użytkownika – jeżeli ten z takowego nie korzysta, musi je wcześniej skonfigurować w urządzeniu. Główny ekran przedstawia listę ostatnio edytowanych arkuszy kalkulacyjnych. Możliwe jest ich przesyłanie, przenoszenie, a także udostępnianie poprzez wysłanie linku. Użytkownik może je sortować według kilku kryteriów, a także zmienić widok na siatkę. Przyciski funkcyjne umożliwiają szybkie wyszukiwanie arkuszy, otworzenie dysku Google w celu otwarcia już istniejących plików, a także utworzenie nowego pliku. Każdy z plików może zawierać wiele arkuszy. Użytkownik nie ma możliwości edycji całego arkusza, jest to możliwe dopiero przy pojedynczych komórkach. W takim wypadku może dodawać obramowania, zmieniać formaty (np. liczbowy, procentowy, naukowy), edytować krój i rozmiar czcionki, pogrubiać ją, pochylać, podkreślać i przekreślać. Możliwa jest także zmiana koloru tekstu i tła pod nim, jak również zmiana wyrównania. Niestety nie są dostępne żadne opcje pozwalające na szybsze tworzenie reguł. Każda ważna część programu posiada krótki poradnik odnośnie jej zastosowań.

Arkusze mogą zawierać komentarze, możliwe jest wymuszenie przechowywania ich na urządzeniu, a także oznaczanie gwiazdką jako ważne. Użytkownik z poziomu aplikacji może określać kto ma dostęp do danego pliku, udostępniać go innym do edycji, wyświetlania, bądź komentowania. W ramach ustawień aplikacji znajdziemy rozmiar pamięci podręcznej, szyfrowanie, oraz wymuszenie przesyłania tylko za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Aplikacja jest udostępniana za darmo, posiada interfejs w języku polskim.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentGoogle LLC
Liczba pobrań497
Data aktualizacji7 lis 2023
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Arkusze Google ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)