Artlantis 5 - wizualizacje 3D w zasięgu kilku kliknięć myszką

Artlantis 5 - wizualizacje 3D w zasięgu kilku kliknięć myszką

Wizualizacja stworzona przez Sonia Alonzo w aplikacji Artlantis
Wizualizacja stworzona przez Sonia Alonzo w aplikacji Artlantis
Kuba Pawlak
10.09.2013 13:41, aktualizacja: 10.09.2013 15:53

Tworzenie fotorealistycznych wizualizacji za pomocą takich narzędzi jak 3ds Max 2014, Cinema 4D, Autodesk Maya 2014 może być nie tylko bardzo efektowne, ale również czasochłonne. Gdy chcemy uzyskać szybko wizualizacje architektoniczne niezłej jakości aplikacja Artlantis może okazać się jedną z najlepszych opcji dostępnych na rynku.

Wizualizacja stworzona przez Sonia Alonzo w aplikacji Artlantis
Wizualizacja stworzona przez Sonia Alonzo w aplikacji Artlantis

Artlantis Studio 5 to narzędzie przeznaczone do tworzenia realistycznych wizualizacji 3D budynków, wystroju wnętrz, ogrodów dedykowane głównie architektom, którzy chcą tworzyć ładne wizualizacje bez konieczności zagłębiania się w czasochłonne narzędzia do modelowania i renderowania projektów. W najnowszej wersji programu Artlantis 5 producent postanowił całkowicie przebudować interfejs aplikacji, który z założenia ma być czytelniejszy i łatwiejszy w użyciu. Tuż po uruchomieniu okna głównego Artlantis 5 użytkownicy poprzednich edycji aplikacji z pewnością przeżyją niemały szok. Nowy wygląd programu jest stylizowany na wstążkę, z poziomu której mamy dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji oferowanych przez edytor. Główną zaletą tego typu rozwiązania jest przeznaczenie większej przestrzeni okna na pole podglądu tworzonych projektów.

Obraz

Poza zmianami w interfejsie programu Artlantis 5 oferuje nową funkcję perspektyw umożliwiającą przypisanie do każdego ujęcia kamery własnej wysokości i materiału dla powierzchni, jak również grafiki tła i pierwszego planu zdjęcia. W Artlantis 5 wprowadzono również nowy katalog elementów. Wyświetla on miniaturki obiektów 3D posortowanych według różnych kryteriów co pozwala na szybsze odnalezienie potrzebnych modeli. Poza tym zoptymalizowano shadery i tekstury symulujące wodę, trawę i grunt, dodano narzędzia do edycji świateł w trybie 2D i wprowadzono możliwość tworzenia obiektów VR Objects.

Jeśli chodzi o możliwości tworzenia animacji Artlantis 5 oferuje przebudowaną linię czasu, która pozwala teraz na lepszą kontrolę ruchów kamery i bardziej intuicyjne tworzenie prezentacji. Producent wprowadził nową funkcję "magnetic guides", która upraszcza tworzenie płynnych sekwencji animacji, a same prezentacje można wzbogacić poszerzając bazę modeli dokonując zakupów w Media Store.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)