Ashampoo AntiSpy „zasłania okna”, by nikt nie podglądał Windowsa 10

Ashampoo AntiSpy „zasłania okna”, by nikt nie podglądał Windowsa 10

Ashampoo AntiSpy „zasłania okna”, by nikt nie podglądał Windowsa 10
08.09.2015 20:53

W naszej bazie programów znalazła się ciekawa pozycja, która ma zapewnić prywatność użytkownikom systemu Windows 10 – Ashampoo AntiSpy. Narzędzie to jest dostępne za darmo i pozwala łatwo zablokować domyślnie działające w Windowsie 10 mechanizmy zbierania danych o użytkownikach.

Obraz

Niestety, by zapewnić Windowsowi 10 możliwość lepszej personalizacji, Microsoft zbiera sporo danych o użytkownikach, czym narusza naszą prywatność. Dane są przesyłane między aplikacjami, na potrzeby ulepszania klawiatury zapisywane są wciśnięte lub dotknięte klawisze i tak naprawdę trudno zachować kontrolę nad tym, jakie informacje gdzie są przekazywane.

Ashampoo AntiSpy jest bardzo prosty. W niewielkim oknie znajdziemy listę opcji prywatności, które można przestawić. Ustawienia widoczne w programie znajdują się także w ustawieniach prywatności systemu, ale tu zostały podane w przystępniejszej postaci i mamy do nich dostęp bez żmudnych poszukiwań. Przełączniki zostały podzielone na kilka kategorii: dostęp do mikrofonu, dostęp do kamerki, położenie, informacje o koncie, Cortana, kontakty, kalendarz, wiadomości, łączność i ustawienia ogólne.

W opcjach znajdziemy między innymi możliwość zablokowania dostępu do informacji o koncie, kontaktach, wiadomościach oraz do kamerki i mikrofonu z poziomu aplikacji, możliwość wyłączenia wysyłania statystyk o pisaniu do Microsoftu czy opcje związane z personalizacją reklam. Tu także można włączyć opcję Do Not Track dla Edge'a i wysyłanie informacji diagnostycznych.

Obraz

Ashampoo AntiSpy jest całkowicie darmowy, a jego celem jest ułatwienie dostępu do ważnych z punktu widzenia prywatności ustawień. Znajdziecie go w naszej bazie programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)