Ashampoo AntiSpy „zasłania okna”, by nikt nie podglądał Windowsa 10

Ashampoo AntiSpy „zasłania okna”, by nikt nie podglądał Windowsa 1008.09.2015 20:53
Ashampoo AntiSpy „zasłania okna”, by nikt nie podglądał Windowsa 10

W naszej bazie programów znalazła się ciekawa pozycja, która ma zapewnić prywatność użytkownikom systemu Windows 10 – Ashampoo AntiSpy. Narzędzie to jest dostępne za darmo i pozwala łatwo zablokować domyślnie działające w Windowsie 10 mechanizmy zbierania danych o użytkownikach.

350142261121738689

Niestety, by zapewnić Windowsowi 10 możliwość lepszej personalizacji, Microsoft zbiera sporo danych o użytkownikach, czym narusza naszą prywatność. Dane są przesyłane między aplikacjami, na potrzeby ulepszania klawiatury zapisywane są wciśnięte lub dotknięte klawisze i tak naprawdę trudno zachować kontrolę nad tym, jakie informacje gdzie są przekazywane.

Ashampoo AntiSpy jest bardzo prosty. W niewielkim oknie znajdziemy listę opcji prywatności, które można przestawić. Ustawienia widoczne w programie znajdują się także w ustawieniach prywatności systemu, ale tu zostały podane w przystępniejszej postaci i mamy do nich dostęp bez żmudnych poszukiwań. Przełączniki zostały podzielone na kilka kategorii: dostęp do mikrofonu, dostęp do kamerki, położenie, informacje o koncie, Cortana, kontakty, kalendarz, wiadomości, łączność i ustawienia ogólne.

W opcjach znajdziemy między innymi możliwość zablokowania dostępu do informacji o koncie, kontaktach, wiadomościach oraz do kamerki i mikrofonu z poziomu aplikacji, możliwość wyłączenia wysyłania statystyk o pisaniu do Microsoftu czy opcje związane z personalizacją reklam. Tu także można włączyć opcję Do Not Track dla Edge'a i wysyłanie informacji diagnostycznych.

350142261122000833

Ashampoo AntiSpy jest całkowicie darmowy, a jego celem jest ułatwienie dostępu do ważnych z punktu widzenia prywatności ustawień. Znajdziecie go w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)