Ashampoo Movie Studio Pro 2: Dolby 5.1, obraz 4K i superszybkie kodowanie

Ashampoo Movie Studio Pro 2: Dolby 5.1, obraz 4K i superszybkie kodowanie

Ashampoo Movie Studio Pro 2: Dolby 5.1, obraz 4K i superszybkie kodowanie
15.09.2015 11:35

Firma Ashampoo dziś oficjalnie poinformowała o nowościach, jakie znajdziemy w Ashampoo Movie Studio Pro 2 – programie do montażu i obróbki wideo na profesjonalnym poziomie. W tej wersji programu pojawiła się możliwość tworzenia filmów z obrazem w rozdzielczości 4K i dźwiękiem w standardzie Dolby 5.1.

Dzięki możliwości wykorzystania bloku NvEnc na maszynach z kartami firmy NVIDIA kodowanie wideo H.264 i H.265 jest nawet czterokrotnie szybsze niż w poprzedniej wersji programu. Oczywiście by wykorzystać tę możliwość należy posiadać odpowiednią kartę graficzną, czyli Keplera z 2012 roku lub Maxwella. Po zakończeniu kodowania program może sam wyłączyć komputer.

Obraz

Przy edycji klipów w nowej wersji programu Ashampoo można skorzystać z poprawionego systemu przycinania klipów, który pozwala precyzyjnie ustalić koniec ujęcia na trzech ścieżkach na raz. Nowy sposób przycinania został zaprojektowany tak, by zapewnić maksymalną czytelność przy pracy z większymi projektami. Na trzech ścieżkach można także pracować nad różnymi fragmentami filmu jednocześnie. Ponadto przy montażu można pomóc sobie „inteligentnym przyciąganiem”, które pozwoli szybko, ale precyzyjnie układać ujęcia na osi czasu.

Obraz
Obraz

Ponadto znajdziemy tu możliwość dodawania dodatkowych warstw z napisami, tytułów i napisów końcowych. Barwy pojedynczych nagrań można ujednolicić i poprawić dzięki kontrolkom jasności i kontrastu, a ze ścieżki dźwiękowej można wyciąć wiatr i szum tła.

W programie można włączyć dwa tryby interfejsu graficznego, przeznaczone dla użytkowników o różnym poziomie umiejętności i znajomości narzędzi – prosty i zaawansowany. Warto także zaznaczyć, że ta wersja programu została sprawdzona z systemem Windows 10 i nie powinna sprawiać na nim problemów.

Obraz

Cena pełnej wersji programu to 80 dolarów, aktualizację można kupić za 23,98. Zainteresowani mogą przetestować Ashampoo Movie Studio Pro 2, pobierając wersję próbną z naszej bazy programów. Mniej wymagających może zainteresować Ashampoo Movie Studio 2, który ukazał się kilka dni temu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)