Astra Glass, czyli szkło Gorilla w wersji dla telewizorów i innych dużych ekranów

Astra Glass, czyli szkło Gorilla w wersji dla telewizorów i innych dużych ekranów

Fot. YouTube (Corning Incorporated)
Fot. YouTube (Corning Incorporated)
Piotr Urbaniak
17.05.2019 11:33

Zdarzyło ci się przypadkowo zarysować ekran tabletu, notebooka albo telewizora? Firma Corning, twórcy Gorilla Glass, proponuje środek zapobiegawczy. Mowa o Astra Glass, nowej powłoce ochronnej stworzonej specjalnie z myślą o większych wyświetlaczach.

Astra Glass stało się głównym punktem prezentacji Corninga na trzydniowej imprezie Display Week w San Jose w Kalifornii. Od razu jednak zaznaczono, że nie jest to rozwiązanie dla każdego.

O ile szkło Gorilla Class, obecnie dostępne w generacji szóstej, pojawia się w dziesiątkach smartfonów na całym świecie, o tyle Astra Glass to produkt przeznaczony stricte dla segmentu premium. Według producenta, został zaprojektowany tak, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość obrazu; dobrą przepuszczalność światła, realistyczne kolory i wysoką ostrość.

How tough is Corning® Gorilla® Glass 2? Corning puts it to the test.

Jako potencjalne produkty ze szkłem Astra wymieniono topowe tablety i laptopy, a także telewizory 8K. Choć niestety o samej technologii nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele. – Nie zwiększy grubości ekranu – rzucił tylko lakonicznie Han Yim, dyrektor ds. biznesowych firmy Corning.

Produkcja Gorilla Glass, niezależnie od generacji, polega w głównej mierze na kąpieli cieniutkiej tafli szkła w ciekłym roztworze azotanu potasu o temperaturze kilkuset stopni Celsjusza. W procesie wymiany jonowej dochodzi do wzbogacenia szkła jonami potasu, co – jak wynika z materiałów producenta – istotnie zwiększa jego odporność. Pomysł na Astrę pozostaje tajemnicą.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)