ASUS VersaSleeve 7 — elegancja i bezpieczeństwo

ASUS VersaSleeve 7 — elegancja i bezpieczeństwo

ASUS VersaSleeve 7 — elegancja i bezpieczeństwo
30.08.2013 12:54, aktualizacja: 09.09.2013 14:33

Do recenzowanego niedawno przeze mnie uroczo zielonego tabletu MeMO Pad HD 7 dołączone były dwa wdzianka dla tego urządzenia. Jednym z nich jest VersaSleeve 7 — elegancki futerał na 7-calowy tablet, wykonany z poliuretanowego materiału przypominającego skórę, w środku wyściełany mikrofibrą, który umożliwia postawienie tabletu w dwóch pozycjach. Zdecydowanie na plus tego futerału zaliczam magnetyczne zapięcie, które okazało się godne zaufania w ruchu i w podróży.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Walorów wizualnych tego etui nie da się nie docenić. Jest bardzo dobrze wykonane i sprawia wrażenie trwałego. Jeśli umieścimy w nim tablet odpowiednią stroną, będziemy także mieć dostęp do gniazd microUSB oraz na słuchawki, można więc spokojnie słuchać z tabletu muzyki w podróży. Wdzianko zwiększy wymiary tabletu do 20,4×13,3×10,6 mm, a masę zwiększy o 116 gramów. Na stronie producenta można znaleźć także inne kolory tego futerału: czarny, różowy oraz niebieski.

Obraz

Jak widać poniżej, po rozłożeniu etui można w nim postawić tablet w dwóch pozycjach. Niestety, złożenie etui w pozycję stojaczka wymaga rozciągnięcia gumek, które znajdują się z boku. Wieloletnie doświadczenie z elastycznymi materiałami podpowiada mi, że nie jest to dla niej zdrowe i może znacznie skrócić jej żywotność. Bardziej pionowa pozycja, według producenta, będzie idealna do oglądania multimediów lub czytania i tak rzeczywiście jest. W ten sposób można umieścić tablet w orientacji zarówno poziomej, jak i pionowej, choć grubość MeMO Pada HD 7 powoduje, że zadanie to jest nieco utrudnione — „języczek” trzeba mocno odgiąć. Kiedy już się to uda, tablet stoi stabilnie i ma solidne podparcie. Problemem jest jednak sztywność materiału, z którego jest wykonane etui — nieużywana część, która spokojnie spoczywa na stole, lekko się unosi i mimo że nie zasłania ekranu, psuje ogólne wrażenie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jeśli ktoś zdecyduje się pisać na 7-calowym tablecie w orientacji poziomej, co nie jest moim zdaniem zadaniem łatwym, producent poleca bardziej zbliżoną do poziomu pozycję. Tu jednak nie mogę pochwalić futerału. Co prawda tablet jest w nim umieszczony stabilnie, ale cała konstrukcja ślizga się po stole. Pozycja ta wydaje mi się ponadto niewygodna — przyzwyczajona do klawiatury Microsoft Natural 4000 preferuję coś bardziej poziomego. W tej pozycji trudno jest umieścić tablet pionowo, ale nie jest to niewykonalne.

Jeśli szukamy dla 7-calowego tabletu ubranka, które będzie eleganckie i jednocześnie zapewni dobrą ochronę, warto wziąć opisywany ASUS VersaSleeve 7 pod uwagę. Nie polecam go jednak osobom, które często mają potrzebę pisania na tablecie lub podejrzewają, że mogą gdzieś zostawić nijak nie połączone z tabletem akcesorium.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)