Asystent Google staje się coraz lepszy. Integracja z Mapami będzie dostępna po polsku

Asystent Google zyska nowe funkcje (depositphotos)
Asystent Google zyska nowe funkcje (depositphotos)
Oskar Ziomek

27.02.2019 12:51, aktual.: 27.02.2019 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Asystent Google będzie wkrótce bardziej funkcjonalny. Przy okazji targów MWC w Barcelonie, producent potwierdził na swoim blogu, że już wkrótce głosem będzie można obsługiwać jeszcze więcej funkcji w smartfonach. Asystent wspomoże działanie kolejnych aplikacji, a w pierwszej kolejności na tapet trafiają Mapy.

Google zwraca bowiem uwagę, że w ostatnim czasie znacznie zwiększyła się liczba zapytań Asystenta o możliwość wysłania i odczytania wiadomości tekstowych. Dzięki integracji z Mapami, część poleceń jest już obsługiwana od kilku tygodni. Możliwość nawiązywania połączeń czy dyktowania wiadomości tekstowych podczas korzystania z nawigacji, w innych językach od angielskiego, będzie jednak stanowiła nowość.

Co istotne, to rozszerzenie integracji z Mapami Google ma trafić do Asystenta w każdym kraju, gdzie jest dostępny, a więc skorzystają z niego także polscy użytkownicy. Nowość ma się pojawić w nadchodzących tygodniach.

Inteligentne podpowiedzi Asystenta po wywołaniu z poziomu konwersacji w Wiadomościach. Źródło: Blog Google.
Inteligentne podpowiedzi Asystenta po wywołaniu z poziomu konwersacji w Wiadomościach. Źródło: Blog Google.

Inna nadchodząca nowość to podpowiedzi związane z Wiadomościami. Asystent będzie w stanie analizować ich treść i z wykorzystaniem sztucznej inteligencji wyświetlać sugestie związane z wyszukiwaniem informacji o pogodzie, restauracjach czy repertuarze w kinach. W tym przypadku nowość także trafi do użytkowników na całym świecie, ale niestety tylko do tych, którzy korzystają z Asystenta w języku angielskim.

Asystent Google będzie łatwiej dostępny

Google bierze również na warsztat problem stosunkowo skomplikowanej dostępności Asystenta. Jego rozwiązaniem ma być implementacja dodatkowego przycisku, który umożliwi użytkownikom szybkie uruchomienie sztucznej inteligencji i nasłuchiwania komend głosowych. Podobne rozwiązanie zastosował już wcześniej Samsung, montując w swoich smarfonach fizyczny przycisk asystenta Bixby. Rozwiązanie spotkało się jednak raczej z chłodnym przyjęciem przez użytkowników.

Co ciekawe, ulepszenia w zakresie Asystenta Google mają się pojawić także w kontekście najprostszych Nokii z systemem KaiOS. Więcej o tym pomyśle pisaliśmy wcześniej w odrębnej publikacji.

Asystent Google ciągle zyskuje nowe integracje

Funkcjonalność Asystenta Google nie zależy wyłącznie od opcji, jakie zaimplementuje w nim producent. Aplikacja może być rozszerzana za pomocą różnego rodzaju integracji, których tworzeniem mogą się zająć właściciele innych aplikacji z różnych dziedzin. Takich integracji jest na rynku coraz więcej, a dzięki nim smartfon z Androidem może głosowo udzielić użytkownikowi wielu zaskakujących informacji.

Dobrym przykładem takiej integracji jest Pan Śmieciarz, o którym niedawno pisaliśmy szerzej. Dzięki temu dodatkowi, Asystent Google podpowie użytkownikowi do jakiego koloru kubłów należy wyrzucać konkretne odpady. Więcej dowiecie się z odrębnej publikacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (29)
Zobacz także