Asystent Google z obsługą przelewów pieniędzy na cele charytatywne – niestety nie wszędzie

Asystent Google z obsługą przelewów pieniędzy na cele charytatywne – niestety nie wszędzie

Asystent Google w USA pozwala przelewać pieniądze na cele charytatywne (depositphotos)
Asystent Google w USA pozwala przelewać pieniądze na cele charytatywne (depositphotos)
Oskar Ziomek
02.01.2019 14:52

Asystent Google zyskuje nową funkcję, dzięki której może okazać się przydatny w kolejnych niecodziennych sytuacjach. Do oprogramowania trafiła bowiem obsługa realizowania przelewów na cele charytatywne. Wystarczy, że użytkownik głosowo zdefiniuje kwotę i poda docelową organizację, a oprogramowanie samo zajmie się formalnościami. Dzięki temu użytkownicy zyskują możliwość przekazywania środków najbardziej potrzebującym wyłącznie za pomocą głosu.

Na szczegóły zwraca uwagę serwis 9to5Google. Jak się okazuje, aby rozpocząć procedurę trzeba skorzystać z polecenia Hey Google, donate to charity lub Ok Google, make a donation. Asystent poprosi wówczas o podanie nazwy organizacji docelowej i zaproponuje przelanie 10 dolarów. Kwotę można zmienić w ustawieniach lub posługiwać się dokładniejszymi komendami głosowymi, od razu informując asystenta o konkretnej kwocie i odbiorcy. Na koniec pozostaje już tylko zatwierdzenie transakcji. Wszystko wskazuje na to, że na tę chwilę opcja jest dostępna wyłącznie dla użytkowników Asystenta Google w USA, ale nie można wykluczyć, że wkrótce zasięg działania zostanie rozszerzony.

Asystent Google po polsku już 15 stycznia?

Myśląc o możliwościach głosowego asystenta Google'a warto pamiętać o zbliżającym się udostępnieniu polskiego języka. Już teraz niektórzy mogą z niego korzystać w ramach testów, ale oficjalna wersja dla wszystkich wciąż nie jest dostępna. Początkowo wiele wskazywało na to, że Asystent Google po polsku pojawi się jeszcze do końca ubiegłego roku, jednak ten termin nie został dotrzymany. Niedawno jednak polski oddział firmy Google zaczął rozsyłać do prasy zaproszenia na ważne wydarzenie, które będzie miało miejsce już 15 stycznia. Na razie nie ma oficjalnej informacji, czy jest ono związane właśnie z Asystentem, ale bez dwóch zdań wszystko na to wskazuje.

Warto pamiętać, że Asystent Google to nie tylko wygodne odpowiedzi na podstawowe pytania o pogodę czy kurs waluty. Te same mechanizmy są dziś wykorzystywane także do innych celów, a przykładem może być szereg nowości, które trafiły do Asystenta przed minionymi świętami w grudniu. Implementacja Asystenta Google po polsku to także otwarcie drzwi do uruchomienia innych usług z nim związanych, a tu warto wymienić na przykład możliwość automatycznego odbierania telefonów, a w konsekwencji ochronę użytkownika przed kolejną rozmową z telemarketerem.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)