Android 12 ma trafić do smartfonów w październiku. Najpierw do Pikseli

Android 12 ma trafić do smartfonów w październiku. Najpierw do Pikseli

Google prezentuje Androida 12
Google prezentuje Androida 12
Źródło zdjęć: © Google/YouTube
Oskar Ziomek
13.09.2021 07:26

Android 12 ma trafić do pierwszych telefonów już 4 października. Tak wynika z analizy harmonogramu, zgodnie z którym kod systemu powinien pojawić się w repozytorium AOSP. Historycznie to właśnie wtedy nowy Android był już dostępny dla Google Pikseli.

Przewidywaną datę premiery Androida 12 w pierwszych smartfonach podał serwis XDA Developers, bazując na analizie wewnętrznego dokumentu Google'a. Zgodnie z nim, najnowsza wersja Androida ma trafić do AOSP Gerrit właśnie 4 października. Informacja teoretycznie nie jest oficjalna (Google mówi tylko o premierze Androida 12 "w nadchodzących tygodniach"), ale wynika z oficjalnego dokumentu, do którego udało się dotrzeć redakcji.

W poprzednich latach dostępność nowego Androida w repozytorium AOSP była jednoznaczna z wydaniem aktualizacji w smartfonach Google Pixel. Później nowy Android trafiał do smartfonów innych producentów, choć wszyscy wiemy, że mimo starań Google'a, ten proces nie należy do najszybszych i w praktyce trzeba się liczyć z tygodniami, jak nie miesiącami oczekiwania na aktualizację.

Dla porównania, obecnie najnowszy Android 11 prawie rok po premierze w pierwszych smartfonach, działał w sierpniu 2021 roku w niespełna 27 proc. urządzeń z Androidem - wynika ze statystyk statcounter. Android 12 może być dużo bardziej pożądany przez użytkowników, m.in. dlatego, że po raz pierwszy od lat wprowadza bardzo widoczne wizualnie zmiany w interfejsie. Odmieniony jest pasek powiadomień, motywy i nie tylko.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)