Atak na użytkowników Netfliksa: "Twoje konto zostało zawieszone"

Atak na użytkowników Netfliksa: "Twoje konto zostało zawieszone"28.01.2021 13:27
Uważaj na oszustów atakujących użytkowników Netfliksa, fot. Pixabay
Uważaj na oszustów atakujących użytkowników Netfliksa, fot. Pixabay

Eksperci zwracają uwagę na ponownie wzmagającą się aktywność oszustów, którzy podszywając się pod Netfliksa, liczą na szybki zarobek. Atakujący sugerują w fałszywych e-mailach, że konto użytkownika "zostało zawieszone", a do jego odblokowania konieczne jest podanie szeregu danych, lecz to nieprawda. Z analogicznym oszustwem mieliśmy już do czynienia w połowie ubiegłego roku.

Jeśli odbiorca nie zorientuje się, że trafił na spreparowaną stronę, a cały proces nie ma związku z faktycznymi działaniami Netfliksa, może oddać w ręce przestępców nie tylko swoje dane osobowe, ale i stracić pieniądze. Formularz, do którego prowadzą odnośniki wymaga bowiem między innymi podania numeru karty płatniczej wraz z jej kodem zabezpieczającym – pod pretekstem próby odblokowania dostępu do konta na Netfliksie.

Użytkownik, który uwierzy wszystkim sugestiom i wypełni formularz, sam naraża się na problemy. Udostępniając oszustom komplet danych, w tym numery karty płatniczej, otwiera drogę do dalszych przestępstw, włącznie z kradzieżą pieniędzy z konta.

"Najnowsza kampania phishingowa skierowana przeciwko użytkownikom najpopularniejszej obecnie platformy VOD jest przemyślana i wykonana z dużą starannością. Świadczy o tym nie tylko treść e-maila, ale również jakość wykonania strony imitującej serwis Netflixa" – tłumaczy Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutora Bitdefender w Polsce. "Niestety, dbałość napastników o szczegóły staje się bardzo niepokojącym trendem w atakach phishingowych. Dlatego należy być bardzo ostrożnym i dokładnie sprawdzać przed kliknięciem w jakikolwiek link, czy faktycznie pochodzi od prawdziwego nadawcy" – dodaje.

Jak przypomina White Magick, Netflix nie prosi użytkowników o aktualizowanie i podawanie swoich danych osobowych, uwierzytelniających czy związanych z płatnościami za pośrednictwem e-maili czy SMS-ów. Logując się do serwisu warto więc dokładnie upewnić się, że odwiedzona strona jest autentyczna i nie jest tylko podróbką Netfliksa wykorzystywaną przez oszustów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)