WindowsNarzędziaInne narzędziaATI Tray Tools

ATI Tray Tools1.6.9.1481

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ATI Tray Tools to przydatne narzędzie usprawniające zarządzanie parametrami pracy układów graficznych z rodziny Radeon. Umożliwia ono łatwy dostęp do wielu ustawień, których próżno szukać w systemie Windows, ale także tzw. overclocking i tworzenie profili, które pozwalają szybko zmieniać konfigurację urządzenia m.in. podczas pracy z różnymi aplikacjami oraz grami komputerowymi.

Narzędzie po uruchomieniu działa w obrębie zasobnika systemowego, nie przeszkadzając podczas pracy z komputerem. Pomimo stosunkowo małych rozmiarów oferuje bogatą funkcjonalność znacznie wykraczającą poza dostarczanie informacji o karcie graficznej czy też monitorowanie i zmianę parametrów jej pracy itp.

ATI Tray Tools wyposażony został w zestaw opcji, umożliwiających overclocking z wykorzystaniem gotowych szablonów, automatyczne podkręcanie w przypadku uruchamiania różnego rodzaju aplikacji i gier, pracujących w trybie 3D oraz przeprowadzanie testów, których zadaniem jest znalezienie najlepszych parametrów pracy układu graficznego, pozwalających na jak wydajniejsze działanie, przy jednoczesnym zachowaniu stabilności pracy. Program pozwala także modyfikować poziomy filtrowania anizotropowego i antialiasingu. Profile z ustawieniami możemy zapisywać jako skróty na pulpicie.

Ponadto narzędzie wyposażone zostało w zestaw wielu innych małych, ale nie jednokrotnie poszukiwanych funkcji. Wśród nich znalazły się takie, które umożliwiają zapisywanie pozycji ikon na pulpicie, tworzenie zrzutów ekranu, nagrywanie dźwięku, ustalanie odrębnych częstotliwości odświeżania dla różnych rozdzielczości i inne. Domyślnie bogata funkcjonalność poszerzona może zostać o kolejne opcje za sprawą obsługi rozszerzeń (autor udostępnia API dla VC++ i Delphi). ATI Tray Tools wspiera aplikacje MMC i HYDRAVISION.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.98 ocen
Twoja ocena
ProducentRay Adams
Liczba pobrań39 675
Data aktualizacji19 sty 2011
Rozmiar pliku1.75 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)