AndroidRozrywka i hobbyInne programy dla hobbystówAtlas Grzybów
Atlas Grzybów ikona

Atlas Grzybów1.9.13

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Atlas Grzybów to multimedialny przewodnik po świecie grzybów, przydatny nie tylko podczas ich zbierania. Główną zaletą programu jest atrakcyjna forma w jakiej prezentuje i pomaga wyszukiwać informacje.

Ekran główny oferuje nam dwie opcje: start oraz identyfikację. Pierwsza z nich zawiera listę najpopularniejszych gatunków grzybów. Przy ich nazwie widnieje oznaczenie o szkodliwości dla człowieka oraz łacińska nazwa. Po wybraniu konkretnego grzyba otrzymujemy bardziej szczegółowy opis wraz ze zdjęciem. Dowiemy się z niego kiedy i gdzie najlepiej ich szukać, w jakich okolicznościach mogą być szkodliwe oraz z czym najłatwiej je pomylić.

Ciekawie prezentuje się narzędzie o nazwie identyfikacja. Za pomocą grafik określamy 4 podstawowe cechy grzyba takie jak np. rodzaj kapelusza czy też podłoża. Na tej podstawie program podpowiada nam z jakie grzyby spełniają dane kryteria. Jest to pomocne zwłaszcza gdy nie znamy nazwy.

Aplikacja dostępna jest za darmo, a wśród jej zalet należy wymienić regularne aktualizacje. Co pewien czas wyświetla pełnoekranowe reklamy, nie są one jednak zbyt uciążliwe. Do wad należy zaliczyć także wydajność. Atlas Grzybów potrafi odczuwalnie lagować nawet na mocniejszych urządzeniach.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Producentappassion.net
Liczba pobrań2 378
Data aktualizacji29 sie 2023
System operacyjnyAndroid 8.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
Atlas Grzybów ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)