Atom 1.23 lepiej działa z GitHubem, 1.24 będzie płynniejszy

Strona głównaAtom 1.23 lepiej działa z GitHubem, 1.24 będzie płynniejszy
14.12.2017 13:26
Atom 1.23 lepiej działa z GitHubem, 1.24 będzie płynniejszy

Atom, edytor dla programistów, który można dowolnie rozbudować, został wydany w wersji 1.23, zaś 1.24 trafiła do kanału beta. Poprawki są z pozoru niewielkie, ale sprawiają, że korzystanie z Atoma jest przyjemniejsze i szybsze.

Wersja 1.23, dostępna w kanale stabilnym, pozwala ukrywać polecenia z palety poleceń. Przyspieszyło wprowadzanie zmian w trybie z wieloma kursorami (w wielu miejscach jednocześnie), gdyż API zdarzeń zostało tak przebudowane, by wywoływać tylko jedną akcję po każdym naciśnięciu klawisza. Współpraca Atoma z GitHubem także została poprawiona. Pakiet do obsługi systemu kontroli wersji nie blokuje indeksu, więc można spokojnie korzystać z narzędzi Gita, gdy uruchomiony jest także edytor.

Skoro już o pakietach mowa, warto wspomnieć też o możliwości rejestrowania ich przez URI. Wystarczy odwiedzić odnośnik atom://pakiet/. Niemal od razu wydana została jeszcze łatka 1.23.1, poprawiająca obsługę wyjątki w poleceniu znajdź i zamień.

350207859767994305

Wersja 1.24, dostępna w kanale beta, wprowadza kolejne poprawki interfejsu. Dzięki asynchronicznym menu kontekstowym, interfejs użytkownika będzie będzie bardziej responsywny nawet wtedy, gdy będą one widoczne. Subiektywnie przyspieszy też budowanie i renderowanie palet poleceń.

Zaimplementowane zostało też automatyczne przewijanie przy zwijaniu i rozwijaniu różnych elementów, by miejsce, gdzie znajduje się kursor, było zawsze widoczne. Przy zwijaniu komentarzy prawidłowo będą interpretowane tabulatory i spacje, zgodnie z ustawieniami programu. Pojawiły się też polecenia przechodzenia między zakładkami.

Atom 1.23.1 i 1.24 znajduje się w naszej bazie programów dla Windowsa i macOS-a. Wszystkie zmiany zostały opisane na stronie projektu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)