Atom jak Core – mobilne procesory z nowym nazewnictwem modeli

Atom jak Core – mobilne procesory z nowym nazewnictwem modeli

Atom jak Core – mobilne procesory z nowym nazewnictwem modeli
26.02.2015 11:40

Intel w 2009 roku zdecydował, że procesory znane dotychczas jako Core 2 Duo czy Core 2 Quad będą nosić nowe, krótkie i łatwe do zapamiętania nazwy. Dziś mówienie o procesorach i3, i5 lub i7 wydaje się oczywistością, mimo tego, że początkowe reakcje klientów Intela były mocno sceptyczne. Firma na podstawie nabytego doświadczenia ma zamiar przeprowadzić podobną akcję przemianowującą wobec nowych procesorów mobilnych.

Procesory Atom będą wkrótce sprzedawane pod nazwami X3, X5 bądź X7, co jest oczywistą analogią do nazewnictwa procesorów Core. Oficjalnie ta wiadomość wraz z większą porcją informacji na temat nowych mobilnych propozycji Intela zostanie ogłoszona najprawdopodobniej na Mobile World Congress, który rozpocznie się 2 marca w Barcelonie.

Obraz

Najpewniej zachowana zostanie hierarchia, zgodnie z którą wydajność procesora będzie proporcjonalna do liczby w jego nazwie. Można zatem założyć, że nazwa X3 będzie obejmowała nowe urządzenia stosowane w smartfonach, które dotychczas były nazywane roboczo SoFIA. Z kolei pod nazwami X5 i X7 będą kryć się procesory Cherry Trail znajdujące swoje zastosowanie głównie w tabletach.

Intel motywuje swoją decyzją faktem, że aktualna oferta procesorów Atom opiera się na nazwach, które są dość trudne do zapamiętania i na pewno nie mogą skutecznie funkcjonować w marketingu. Trudno bowiem sobie wyobrazić, aby przyjemny głos lektora w filmie reklamowym miał zachwalać produkt o nazwie Z3735D. Pozostaje zatem tylko czekać na rozpoczęcie Mobile World Congress, na którym zostaną najpewniej zaprezentowane także bardziej szczegółowe dane dotyczące nowych Atomów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)