Australia zakazuje firmie Huawei budowy sieci 5G. Powodem obawy o bezpieczeństwo narodowe

Huawei nie jest mile widziany w Australii, depositphotos
Huawei nie jest mile widziany w Australii, depositphotos

23.08.2018 12:49, aktual.: 23.08.2018 13:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wojna handlowa Chin z USA to nie jedyny problem Huaweia i ZTE. Obie firmy, które delikatnie mówiąc nie są mile widziane na amerykańskim terenie, mogą zniknąć także z innego rynku. Rozwiązania chińskich firm nie dotrą do brzegów Australii.

Huawei, wraz z ZTE, miał w przyszłym roku rozpocząć budowę sieci 5G, która pokryłaby Australię. Oddział Huaweia w Australii ogłosił, że tak się jednak nie stanie. Powodem są obawy o bezpieczeństwo narodowe.

[twitter=https://twitter.com/HuaweiOZ/status/1032411216184930304]Australijski rząd zerwał dalsze rozmowy z Huaweiem. W oświadczeniu poinformował, że rozwój sieci 5G mógłby umożliwić Chinom nieautoryzowany dostęp do krajowej sieci, co wpłynęłoby na znaczące obniżenie poziomu bezpieczeństwa. Obawy nie są bezpodstawne. W Chinach prywatne osoby i firmy zmuszone są do współpracy z rządem, także w działaniach wywiadowczych.

Huawei na Twitterze dodaje, że podjęte decyzje będą rozczarowujące dla konsumentów. Firma wraz z ZTE jest jednym ze światowych liderów w dostarczaniu rozwiązań sieci 5G. Huawei podkreślił, że od 15 lat dostarczał bezpieczną technologię na tereny Australii.

Jak zauważa Reuters stosunki między krajami pogorszyły się, po pojawieniu się zarzutów, które oskarżają Chiny o mieszczanie się do polityki Australii. Co więcej, przepisy, które wcześniej narzucały wymagania operatorom sieci, zostały rozszerzone także dla dostawców sprzętu. Lu Kang, rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych, powiedział, że Chiny wyrażają poważny niepokój działaniami australijskiego rządu, który to ma używać różnych wymówek do budowania barier. Dodał, że wzywa Australię do porzucenia ideologicznych uprzedzeń i zapewnienia chińskim firmom identycznych warunków, jak konkurencyjnym producentom.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)