Autodesk prezentuje Maya 2012 i 3DS Max 2012

Autodesk prezentuje Maya 2012 i 3DS Max 2012

02.03.2011 13:54

Firma Autodesk opublikowała dziś informacje o nadchodzących wersjach programów do modelowania, tworzenia efektów i animacji trójwymiarowych - Maya 2012 i 3ds Max 2012. Oba produkty firmy Autodesk trafią na rynek w kwietniu tego roku.

Nowości wprowadzone do Maya 2012 skupiają się głównie na poprawieniu pracy z sekwencerem. Wprowadzona w tej wersji programu lista odtwarzania sekwencera pozwala na swobodną zmianę kolejności klipów, edycję punktów wejść i wyjść oraz przypisań kamery. Ponadto sekwencer w Maya 2012 będzie obsługiwał wielościeżkowy dźwięk. Rzutnia 2.0 w tej wersji programu odznacza się wysoką wydajnością i zapewnia większą dokładność podglądu dzięki pełnoekranowemu trybowi pracy z podglądem efektów. Weryfikacja i korekta stworzonych obiektów będzie łatwiejsza dzięki możliwości korzystania z przejść renderingu opartych o węzły. Dzięki śladom ruchu edycja animacji może odbywać się bezpośrednio w rzutni, a wyjątkowy wygląd można nadać modelom dzięki dodanym do biblioteki teksturom proceduralnym. Do symulacji zachowania sztywnych obiektów używana jest akceleracja NVIDIA PhysX oraz wtyczka Pixelux Digital Molecular Matter. Biblioteka tekstur programy Maya została wzbogacona o 80 niezależnych od rozdzielczości tekstur proceduralnych.

3ds Max 2012 będzie wyposażony w nowoczesny, wielowątkowy silnik graficzny, który pozwoli maksymalnie wykorzystać moc zarówno najnowszych kart graficznych jak i procesorów. Nowy silnik ma przyśpieszyć działanie programu i znacznie poprawić jakość efektów pracy. Podobnie jak Maya, 3ds Max również będzie wykorzystywał NVIDIA PhysX do symulacji i podglądu zachowania ciał sztywnych, a ponadto nowy silnik renderujący - iray - będzie wykorzystywał procesory graficzne firmy NVIDIA, aby uzyskać fotorealistyczne obrazy. Biblioteka tekstur 3ds Max 2012 również została poszerzona o tekstury proceduralne.

Bieżącą wersję testową Autodesk Maya 2011 dla systemów Windows i Mac OS X. W dziale Programy -> Grafika -> Modelowanie 3D dostępny jest również 3ds Max 2011. Studenci mogą uzyskać darmową licencję edukacyjną na oprogramowanie Autodesk na stronie Autodesk dla studentów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)