Automat perkusyjny też może działać w przeglądarce

Automat perkusyjny też może działać w przeglądarce

27.04.2015 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Automat perkusyjny jak wiadomo nie spóźnia się na próby i zawsze gra równo. HTML5 Drum Machine to nowy i bardzo prosty w obsłudze automat perkusyjny, który działa w przeglądarce. Nie służy jednak jedynie demonstracji potencjału nowoczesnych przeglądarek i języków – można w nim zapisać ścieżkę perkusji i wykorzystać w większych projektach, co czyni go bardzo użytecznym.

Obraz

HTML5 Drum Machine pozwala budować własne rytmy do późniejszego wykorzystania. Mamy tu do dyspozycji 5 zestawów po 13 instrumentów każdy – są to emulowane zestawy TR-808, TR-909, klasyczny LinnDrum, Elektron Machinedrum i zestaw akustyczny. Kolejne uderzenia można po prostu „wyklikać” na dwóch 16-krokowych ścieżkach, można także dostroić ich dźwięk i zmienić głośność na mikserze. Gotowy rytm można błyskawicznie wyeksportować jako plik WAV i wykorzystać w większych projektach. Można także zapisać sekwencje, które zostaną przywrócone po ponownym wejściu na stronę.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jego podstawową zaletą jest prostota interfejsu i możliwość naprawdę łatwego tworzenia rytmów. Jeśli jednak potrzebne jest bardziej zaawansowane narzędzie, alternatyw nie brakuje. Warto przyjrzeć się także projektowi PatternSketch, który pozwala wybrać liczbę kroków i tempo, ma bogatszą kolekcję sampli, także działa w przeglądarce i również pozwala pobrać pliki dźwiękowe ze ścieżką perkusji. Platforma pozwala nawet na pojedynki DJ-ów. Box zaś pozwala także słuchać utworów innych użytkowników.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nie sposób nie wspomnieć przy tej okazji o jednej z flagowych demonstracji WebAudio w Chromie, czyli WebAudio Drum Machine.

Obraz

Oczywiście w Sieci znajdziemy także inne przeglądarkowe instrumenty – na przykład webSID, który odtwarza zachowanie kultowego układu z Commodore 64 zupełnie bez sampli.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)