Automate zmieni smartfon z Androidem w asystenta kierowcy

Automate zmieni smartfon z Androidem w asystenta kierowcy
Łukasz Maślanka

30.12.2015 12:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ten program może zainteresować zwłaszcza kierowców. Automate, czyli asystent samochodowy na smartfony z Androidem, doczekał się finalnego wydania, które można już pobrać ze sklepu Google Play.

Po uruchomieniu, Automate staje się swego rodzaju nakładką na Androida, zamieniającą smartfon w doradcę kierowcy i jego sekretarkę. Program usuwa wszelkie inne ikony (np. te z paska powiadomień) i ekrany, zostawiając tylko przyciski systemowe, choć je również można schować, wybierając w ustawieniach aplikacji opcję immersive. Po uruchomieniu i nadaniu programowi dostępu do powiadomień w smartfonie, nasz telefon zmienia się w asystenta kierowcy. Aby korzystanie z niego było maksymalnie wygodne, najlepiej umieścić go w specjalnej podstawce w samochodzie – tak, jak nawigację.

Automate oferuje szybki dostęp do najważniejszych funkcji smartfonu przydatnych w podróży autem. Po pierwsze, pozwala ustawić trasę podróży w oparciu o Mapy Google i wyszukać interesujące nas miejsca, np. stacje benzynowe. Po drugie, zapewnia szybki dostęp do dialera telefonicznego i najczęściej wybieranych kontaktów. Po trzecie, za pomocą Automate można sterować naszymi aplikacjami do słuchania muzyki, np. Spotify, Muzyki Google Play, TuneIn Radio lub wbudowanej w smartfon aplikacji do słuchania radia. Producenci programu postawili na wygodę, dlatego przełączać utwory można jednym ruchem dłoni. Aplikacja pozwala też szybko uruchomić najważniejsze dla nas programy (jak Kalendarz lub Facebook), tworząc skróty do nich w osobnym menu. Na wiadomości SMS-owe, z Google Hangouts lub z WhatsApp odpowiemy zaś głosowo.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Automate wygląda bardzo podobnie do opracowanego przez Google oprogramowania Android Auto, które w USA jest już instalowane w niektórych modelach aut. Android Auto oraz aplikacja mobilna o tej samej nazwie instalowana na smartfonie pozwala m.in. nawiązywać połączenia telefoniczne i zadawać pytania Google Now za pomocą komend głosowych. Automate ma podobne ambicje i służy do podobnych działań. Program jest darmowy, a jego twórcy przewidzieli też dodatkowe opcje dla tych, którzy zapłacą ok. 15 zł za wersję Premium. To m.in. możliwość ustawienia aplikacji jako stałego launchera w smartfonie, a także dostęp do informacji o fotoradarach na trasie i możliwość personalizacji wyglądu programu.

Automate znajdziecie w naszej bazie programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)