Automatyczne napisy do filmów w YouTube

Automatyczne napisy do filmów w YouTube

Redakcja
20.11.2009 12:07

Firma Google ogłosiła, że zamierza wprowadzić możliwość automatycznego generowania napisów do filmów dostępnych w serwisie YouTube. Usługa ma bazować na technologii automatycznego rozpoznawania mowy (ASR) aktualnie wykorzystywanej przez Google Voice.

Ręczne dodawanie napisów do filmów w YouTube możliwe jest od dawna. Okazuje się jednak, że niewielu użytkowników korzysta z tej możliwości. Aktualnie filmy z napisami stanowią bowiem niewielką część wszystkich dostępnych w serwisie. Google przyznaje, że napisy generowane przez technologię ASR nie zawsze są doskonałe, jednak wprowadzenie jej do serwisu YouTube będzie wyciągnięciem dłoni w stronę osób niesłyszących i niedosłyszących. Korporacja z Mountain View wyraża nadzieję, że algorytmy rozpoznawania głosu rozwiną się w miarę upływu czasu.

Google zamierza również wprowadzić pewne udogodnienia użytkownikom, którzy sami tworzą napisy do filmów. Mowa tu o możliwości automatycznego dopasowania czasu wyświetlania napisów. Po wgraniu pliku zawierającego zapis tekstowy dialogów występujących w filmie, YouTube zadba o wyświetlanie ich w odpowiednim momencie.

Nowe funkcje mają być dostępne pod koniec tygodnia, oczywiście póki co jedynie w przypadku filmów w języku angielskim i to tylko dostarczonych przez wybranych partnerów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)