Autopay: przejazd autostradą A1 bez biletu. Nowa metoda płatności dostępna

Autopay: przejazd autostradą A1 bez biletu. Nowa metoda płatności dostępna

Aplikacja Autopay pozwala płacić za przejazd autostradą z poziomu smartfonu, depositphotos
Aplikacja Autopay pozwala płacić za przejazd autostradą z poziomu smartfonu, depositphotos
05.07.2018 14:16, aktualizacja: 07.07.2018 16:23

Szybkie i komfortowe poruszanie się po autostradach utrudniają bramki, w których trzeba wnosić opłaty. Można jednak je pominąć, wystarczy zainstalować aplikację, która została wydana na smartfony z Androidem i iOS-em. Trzeba jednak spełnić określone warunki, aby móc z niej skorzystać.

Aplikacja Autopay powinna ułatwić wakacyjny wyjazd nad polskie morze. Obecnie bowiem umożliwia ona płacenie za przejazd autostradą A1, która kończy się blisko Gdańska. Nie musimy płacić na bramkach, opłata pobierana jest z poziomu aplikacji. Natomiast szlaban przy wjeździe i wyjeździe zostanie podniesiony automatycznie.

Po zainstalowaniu aplikacji Autopay, należy otworzyć konto i dodać kartę płatniczą. Następnie pozostaje wprowadzić planowany przejazd. Opłata zostanie pobrana po zakończeniu przejazdu. Dodatkowo w aplikacji znajdziemy historię każdego przejazdu i pobranych opłat. Podczas konfiguracji, którą należy przeprowadzić przed podróżą, należy także dodać pojazd. Usługa wymaga podania jego marki, modelu i numeru tablic rejestracyjnych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przed skorzystaniem należy wiedzieć, że obsługiwane są wyłącznie bramki AmberGO. Oznacza to, że nie można wjechać w dowolnym fragmencie autostrady. Specjalne bramki znajdują się na odcinku Nowa Wieś – Rusocin. Przy planowanym późniejszym wjeździe lub wcześniejszym zjeździe należy skorzystać z opłaty na tradycyjnych bramkach

Jak informuje serwis Cashless, obecnie mamy do czynienia z programem pilotażowym. Jeśli aplikacja zostanie pozytywnie odebrana, to możliwe, że zwiększona zostanie liczba obsługiwanych odcinków autostrad.

Aplikację znajdziecie w naszym katalogu. Dostępna jest wersja na Androida i iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)