Awaria home.pl. Problemy z hostingiem i serwerami (aktualizacja)

Awaria home.pl. Problemy z hostingiem i serwerami (aktualizacja)

Awaria home.pl
Awaria home.pl
Źródło zdjęć: © downdetector
13.06.2023 12:00, aktualizacja: 14.06.2023 06:14

Trwa awaria usług home.pl. Klienci skarżą się na problemy z działaniem podstawowych funkcji oferowanych przez home.pl. Awaria trwa dość długo, a dostawca usług dalej nie określił, kiedy sytuacja wróci do normy.

Internauci skarżą się, że nie działa home.pl. Awaria rozpoczęła się przed godziną 8:00 13 czerwca 2023 r. W ciągu godziny problemy z działaniem home.pl zgłosiło w serwisie downdetector.pl ponad 5 tys. osób. Choć liczba zgłoszeń z czasem zmalała, nadal utrzymuje się na poziomie kilkuset, a z informacji udostępnianych przez home.pl wynika, że awaria nadal nie została usunięta.

Użytkownicy, którzy skarżą się na problemy z działaniem usług home.pl. najczęściej wskazują, że problemy dotyczą działania stron WWW, hostingu oraz połączenia z serwerem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Z udostępnianej w serwisie downdetector.pl mapy wynika, że problemy z działaniem występują w całej Polsce. Siłą rzeczy największa część z nich dotyczy dużych ośrodków miejskich, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Trójmiasto czy aglomeracja śląska.

Jedyny oficjalny komunikat informuje o tym, że obecnie trwa awaria. Home.pl odnosi się też w komentarzach do pytań poszczególnych użytkowników, potwierdzając w nich, że aktualnie występują problemy z działaniem usług i wciąż trwają prace nad ich usunięciem.

Aktualizacja, godz. 13:16

Choć liczba zgłoszeń w serwisie downdetector.pl spada, nadal występują problemy z działaniem usług home.pl. W najnowszym komunikacie dowiadujemy się, że przyczyną awarii są "problemy techniczne zewnętrznego dostawcy kluczowych usług infrastrukturalnych i sieciowych". Home.pl zapewnia, że prace nad usunięciem awarii nadal trwają, a dane klientów powinny być bezpieczne.

Aktualizacja, godz. 19:20

Wszystko wskazuje na to, że problemy z dostępnością serwisów obsługiwanych przez home.pl mogą nadal występować. W serwisie downdetector liczba zgłoszeń co prawda nadal spada, ale w tej chwili wciąż pojawia się po kilkadziesiąt raportów co kwadrans. Komunikat home.pl nie został zaktualizowany od ostatniego razu.

Aktualizacja, 14.06.2023 godz. 6:00

W serwisie dowdetector liczba zgłoszeń wyraźnie spadła. Nie ma jednak jasności, czy całość usług została już przywrócona, czy jest to tylko związane z faktem, że w nocy nie zgłaszano problemów zbyt często. Czekamy na oficjalną informację home.pl w tej sprawie.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)