Awaria Office 365: Microsoft walczy z problemem uniemożliwiającym korzystanie z poczty e-mail

Awaria Office 365: Microsoft walczy z problemem uniemożliwiającym korzystanie z poczty e‑mail

Microsoft walczy z usterką Office'a 365 (depositphotos)
Microsoft walczy z usterką Office'a 365 (depositphotos)
Oskar Ziomek
24.01.2019 20:39, aktualizacja: 24.01.2019 20:58

Użytkownicy Office'a 365 zgłaszają problemy z ładowaniem wiadomości e-mail w pakiecie w wersji skierowanej do organizacji, w ramach Microsoft 365. Od wczesnych godzin rannych polskiego czasu, w wielu krajach występuje bowiem błąd, przez który niezależnie od stosowanego protokołu, nie da się uzyskać dostępu do skrzynek. Microsoft potwierdził usterkę i pracuje nad jej rozwiązaniem, jednak działania trwają już dość długo.

W chwili pisania niniejszej publikacji (ponad 12 godzin po rozpoznaniu istoty problemu), błąd wciąż występuje, a kolejne osoby zgłaszają problemy z korzystaniem ze skrzynek. Brak dostępu do poczty komplikuje nie tylko ich prywatne, ale w tym przypadku przede wszystkim zawodowe obowiązki. Co ciekawe, niektórych bulwersuje nie tylko sama awaria, ale i brak bieżącego informowania o postępach prac. To całkowicie nie do przyjęcia. Nasza firma bardzo to odczuła, a najgorsze, że ciągle nie ma żadnych aktualizacji informacji!... – pisze na Twitterze jeden z użytkowników.

Jak można zauważyć dzięki mapie w serwisie downdetector, awaria Office'a 365 występuje przede wszystkim w Europie i częściowo w USA. Najwięcej zgłoszeń o problemach napływa z Wielkiej Brytanii, Holandii i Belgii, ale niektóre raporty są wysyłane także z innych krajów, w tym z Polski. Usterki zgłaszane są również z niektórych państw Afryki i Ameryki Południowej, jednak są raczej incydentalne i możliwe, że w tej sytuacji nie mają bezpośredniego związku z opisywanym problemem.

Mapa bieżących problemów z Office 365, źródło: downdetector.
Mapa bieżących problemów z Office 365, źródło: downdetector.

W mediach społecznościowych Microsoft jak na razie wciąż nie zaktualizował informacji o postępach w naprawie. Szczegóły są jednak dostępne w centrum informacji dla administratorów, gdzie sprawa otrzymała oznaczenie EX172491. Jak informuje jeden ze zgłaszających usterkę, najświeższa aktualizacja statusu informuje o trwających testach poprawki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)