WindowsInternet i komunikacjaBezpośrednia wymiana plikówAzureus Vuze
Azureus Vuze ikona

Azureus Vuze5.7.6.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Azureus Vuze to bardzo popularny w Polsce i na świecie klient służący do bezpośredniej wymiany plików w formie P2P, alternatywny do oficjalnego BitTorrenta. Tak jak oficjalna aplikacja, po zainstalowaniu automatycznie identyfikuje kliknięcia na specjalne linki tzw. torrenty, po którymi kryją się pliki przeznaczone do pobrania. Azureus Vuze umożliwia pobieranie wielu plików jednocześnie, kolejkowanie zadań, nadawanie priorytetów oraz natychmiastowy dostęp do najważniejszych informacji o pobieranym torrencie.

Od wersji 4.3.0 twórcy aplikacji idąc za głosami użytkowników postanowili skupić się na usunięciu zbędnych funkcji swojego dziecka i na znacznym podniesieniu prędkości i wygody działania. Efektem tych działań jest nowy Vuze, który względem poprzednika szybciej się uruchamia, zdecydowanie szybciej reaguje na poruszanie się po interfejsie i zużywa trzykrotnie mniej pamięci. Posprzątano także stronę prezentującą wyniki wyszukiwania usuwając z niej zbędne elementy i eksponując kolorem lub wielkością te najbardziej istotne. Zoptymalizowano także mechanizm integracji tej strony z wyszukiwarką, co znacznie zmniejszyło zużycie pamięci. Co więcej, całkowicie usunięto funkcję "Znajomi", która w rankingu najbardziej użytecznych elementów aplikacji znalazła się na szarym końcu. Twórcy doszli do wniosku, że zostawią mechanizmy społecznościowe takim serwisom jak Facebook, a sami opracują nowy mechanizm priorytetowego współdzielenia danych ze znajomymi bez konieczności tworzenia kolejnych tożsamości online.

Uwaga!

  1. Program do poprawnej pracy wymaga zainstalowanego środowiska Java Runtime Enviroment, które można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki
  2. Program został stworzony w oparciu o warunki GNU General Public License, zgodnie z którymi jest oprogramowaniem całkowicie darmowym z możliwością przetwarzania jego kodu źródłowego. Może być dowolnie rozpowszechniany z zastrzeżeniem jednoczesnego udostępniania kodu źródłowego. Źródła można pobrać na stronie producenta Azureus Team.
Ostrzeżenie Pobieranie niektórych plików (programów/filmów/muzyki) za pomocą sieci BitTorrent oraz korzystanie z nich może być niezgodne z licencją producenta (wytwórni) i/lub polskim prawem!
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
2.957 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań1 455 381
Data aktualizacji26 lip 2021
Rozmiar pliku0.09 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Azureus Vuze ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (459)