bada OS będzie otwarty

bada OS będzie otwarty

21.09.2011 12:05

Zgodnie z przewidywaniami, Samsung skupi się na rozwoju swojego własnego systemu — bada OS. Jednak koreański producent zamierza zrobić krok, który trudno było przewidzieć.

W przyszłym roku platforma bada OS zostanie otwarta dla zewnętrznych deweloperów i producentów sprzętu. Ma to spopularyzować system stworzony przez Samsunga i jednocześnie ograniczyć zależność rynku od systemu firmy Google. Zgodnie z informacjami podanymi przez Wall Street Journal, Samsung zamierza udostępnić bada OS na zasadach wolnego oprogramowania i umożliwi innym producentom modyfikowanie systemu na potrzeby ich urządzeń. bada OS powstał w 2009 roku i zdobył sobie popularność w Europie i na rynkach rozwijających się. Skupienie się na tym systemie (jak również systemie Microsoftu) pozwoli koreańskiemu producentowi uniezależnić się od Androida również na polu produktów z wyższej półki.

Krążyły pogłoski o tym, że Samsung zamierza kupić system operacyjny innej firmy, aby konkurować z Androidem i tandemem Google-Motorola. Na liście kandydatów na konkurentów byli między innymi MeeGo i WebOS. Jednak otwarcie platformy już należącej do Samsunga może okazać się dużo lepszym rozwiązaniem, szczególnie w szerszym kontekście. bada OS można z powodzeniem przystosować nie tylko do urządzeń przenośnych, ale również do telewizorów i innych urządzeń wbudowanych, co pozwoli Samsungowi konkurować również z GoogleTV i Apple TV.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)