Banshee 2.0 z obsługą napisów

Banshee 2.0 z obsługą napisów

06.04.2011 20:34, aktualizacja: 06.04.2011 20:45

Zgodnie z zapowiedzią dziś została udostępniona stabilna wersja 2.0 wieloplatformowego odtwarzacza multimediów — Banshee.

Banshee 2.0 to efekt sześciu miesięcy prac 36 programistów, dziesiątek tłumaczy i testerów. Na pierwszy rzut oka widać, że twórcy odtwarzacza sporo pracy włożyli w interfejs użytkownika, który jest teraz bardziej intuicyjny i przyjemniejszy dla oka. Dla wygody użytkowników lista źródeł multimediów ma mniejsze niż w poprzednich wersjach ikony, a pole wyszukiwania zostało przeniesione w pobliże kontrolki głośności. Widok podcastów w nowym Banshee ma układ siatki, w której znalazło się miejsce na kilka linii opisu dla każdego z odcinków. Zabieg ten ma przyspieszyć wybieranie interesujących materiałów. Ciekawym dodatkiem, którego brakowało w starszych wersjach Banshee, jest możliwość wywołania akcji (odtwarzaj, dodaj do kolejki, usuń z kolejki, edytuj, właściwości...) w widoku przeglądania względem wykonawcy i albumu. Ponadto z dowolnego widoku istnieje możliwość dodania utworów do kolejki po odtwarzanym właśnie utworze lub albumie (akcja „Play After”).

Jedną z bardziej oczekiwanych zmian w tej wersji Banshee jest dodanie obsługi napisów do odtwarzanych materiałów. Napisy mogą być osadzone w pliku z filmem (na przykład w kontenerach Matroska i MP4) lub w zewnętrznym pliku. Rozszerzenia obsługujące sklep Ubuntu One oraz SoundMenu zostały przeniesione z Banshee Community Extensions do głównej gałęzi rozszerzeń. Ponadto dzięki zaangażowaniu większej niż dotychczas liczby testerów poprawiono bardzo dużo znalezionych w poprzednich wydaniach błędów. Pełna lista zmian znajduje się na tej stronie.

Banshee 2.0 można pobrać dla systemów Windows oraz Linux z naszego portalu. Wersja dla Windows nadal ma status alfa i może działać niestabilnie. Odtwarzacz Banshee dla Mac OS X dostępny jest na razie w wersjach 1.8 i 1.9.6 beta, ale twórcy zapowiadają udostępnienie wersji 2.0 w najbliższych dniach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)