Banshee nie zastąpi Rhythmboksa w Mincie

14.01.2011 12:32, aktual.: 14.01.2011 13:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W korespondencji Clementa Lefebvre z Muktware poruszony został temat wprowadzania Banshee jako domyślnego odtwarzacza w popularnej dystrybucji Linuksa o nazwie Mint. Lefebvre, założyciel organizacji wydającej Minta, nie planuje w najbliższym czasie iść w ślady Ubuntu i zastępować domyślnego obecne Rhythmboksa innym odtwarzaczem.

Banshee jest rozbudowanym odtwarzaczem, ale używa bibliotek Mono, przez co przez niektórych umieszczanie tego programu jako domyślny w systemie jest uważane za ryzykowne. Według Muktware istnieje ryzyko, że pewnego dnia Microsoft wykorzysta posiadane patenty na rozwiązania używane w Mono przeciwko darmowym programom korzystającym z bibliotek.

Mimo, że Lefebvre w swoich wypowiedziach podkreśla, że nie uważa Mono za zagrożenie, domyślnym odtwarzaczem w Linux Mint pozostanie Rhythmbox. Zdaniem założyciela Minta, Rhythmbox jest satysfakcjonującym rozwiązaniem i nie zachodzi potrzeba zmiany. Zespół tworzący Minta przyjrzy się bliżej Banshee jeśli ten sprawdzi się jako domyślny odtwarzacz w Ubuntu i wtedy oceni ewentualne korzyści ze zmiany.

W przeciwieństwie do Ubuntu, na którym bazuje Mint, w dystrybucji Lefebvre'a w najbliższym czasie nie znajdzie się również Unity. Domyślnym środowiskiem graficznym Minta pozostanie „klasyczny” GNOME.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)