Baza Flickr liczy już 5 miliardów zdjęć

Wojciech Cybulski

18.09.2010 21:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis Flickr umożliwiający przechowywanie i udostępnianie zdjęć w Internecie zgromadził na swoich serwerach już 5 miliardów grafik.

Dane o ilości zdjęć zgromadzonych we Flickru są publicznie dostępne - w adresie każdej grafiki udostępnionej w serwisie zawarty jest jej numer. Najnowsze fotografie mają już identyfikatory przekraczające liczbę 5 miliardów. Z analizy przeprowadzonej przez Hansa Kullina, specjalisty PR pracującego w Sermo Consulting wynika, że Flickr rozwija się od kilku lat w takim samym, stałym tempie - rocznie użytkownicy umieszczają w serwisie około miliarda nowych fotografii. Jest to dość zaskakujące z uwagi na fakt, że coraz więcej osób publikuje swoje zdjęcia w Facebooku. Ten popularny serwis społecznościowy już w kwietniu 2009 roku zgromadził 15 miliardów grafik, a w lutym 2010 chwalił się, że jego użytkownicy dodają średnio 2,5 miliarda zdjęć miesięcznie. Najwyraźniej jednak bardziej zaawansowani miłośnicy fotografii cały czas wolą publikować swoje dzieła we Flickru.

Flickr mimo mniejszej niż Facebook bazy grafik dalej znajduje się w czołówce serwisów hostujących zdjęcia. Otwarte pozostaje pytanie, jak Yahoo! - obecny właściciel Flickra - wykorzysta potencjał tego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)