Będą aplikacje Microsoftu dla Symbiana Belle

09.09.2011 13:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Partnerstwo Nokii i Microsoftu to nie tylko Windows Phone. Nokia ogłosiła wydanie popularnych aplikacji Microsoftu dla urządzeń z Symbianem.

Microsoft i Nokia pracują nad wydaniem zestawu popularnych aplikacji biurowych dla Symbiana. W pakiecie znajdzie się oczywiście cieszący się ogromną popularnością na wielu platformach OneNote — program do robienia notatek z możliwością umieszczania w nich obrazków i rysunków odręcznych, z możliwością synchronizacji ze SkyDrive. W planach jest również wprowadzenie możliwości synchronizacji OneNote z platformą SharePoint, która pojawić się ma na początku 2012 roku. Ponadto do rąk użytkowników Symbiana oddany zostanie Microsoft Document Connection — przeglądarka dokumentów, załączników z poczty i stron SharePoint — oraz PowerPoint Broadcast — aplikacja do udostępniania prezentacji PowerPoint na urządzeniach mobilnych z poziomu komputera. A jakby tego było mało, na Symbiana wydany zostanie również mobilny pakiet Microsoft Office, składający się z Worda, Excela i PowerPointa.

Podczas prezentacji komunikatora Lync Mobile dla Windows Phone zapowiedziano wydanie wersji dla innych platform mobilnych. Dla systemu Nokii przygotowany będzie Lync Mobile 2010 z możliwością komunikacji tekstowej i głosowej z wideo. Lync połączy użytkowników Windows Phone, Windowsa, Symbiana, Androida, iOS… i „kogoś jeszcze”. Na razie nie wiadomo, która to platforma, ale oczy mediów zwrócone są na BlackBerry.

Wszystkie aplikacje będą dostarczane na urządzeniach z systemem Symbian Belle, oraz z aktualizacją z Symbiana Anna do Belle. Wielu wieszczyło już koniec Symbiana, ale system pozostanie na rynku przynajmniej do 2016 roku. W przyszłym roku na rynek mają trafić kolejne smartfony z tym systemem i wydane zostaną dalsze aktualizacje oprogramowania. Wygląda na to, że Nokia nie stawia w stu procentach na Windows Phone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)