Będzie Firefox dla biznesu z wolniejszym cyklem wydawniczym

11.01.2012 11:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z wydaniem stabilnego Firefoksa 10 Mozilla zamierza rozpocząć projekt Firefox for Enterprises, którego celem będzie wprowadzenie przeglądarki do środowisk biznesowych. Firefox dla firm będzie przede wszystkim wydawany w cyklu zbliżonym do rocznego.

Decyzja o utworzeniu biznesowej linii rozwojowej przeglądarki rozpoczynającej się od 10 wersji Firefoksa zapadła na spotkaniu grupy Enterprise Working Group, na której barkach spoczywa odpowiedzialność za wprowadzenie współczesnej wersji przeglądarki na komputery biurowe. Niestety z tak szybkim cyklem wydawniczym przeglądarek, jaki ostatnio obserwujemy, firmy nie mają szansy na certyfikację danej wersji Firefoksa czy Chrome, bo już w sieci pojawia się kolejna wersja, a czasami nawet kolejne dwie. EWG ma więc zamiar zwolnić cykl wydawniczy, aby nowa wersja „biznesowego” Firefoksa pojawiała się raz w roku. Najprawdopodobniej będzie to bieżąca w danym momencie, stabilna wersja „zwykłej” edycji przeglądarki. Wersja kandydująca do miana biznesowej będzie musiała przejść 12-miesięczną, wewnętrzną certyfikację zanim uzyska miano Enterprise Support Release i trafi do firm. Tak się składa, że Firefox 10 zostanie wydany około 12 tygodni przed wygaśnięciem wsparcia dla Firefoksa 3.6 (24 kwietnia 2012), więc jest to dobry moment aby rozpocząć taki program. Wsparcie dla danej wersji będzie świadczone przez rok.

Cykl wydawniczy zostanie zwolniony, ale krytyczne luki w przeglądarce będą naprawiane na bieżąco. Firefox będzie dostępny w postaci skompilowanej i kodu źródłowego, w pakietach z cyfrowym podpisem Mozilli. Te wydania nie będą prezentowane zwykłym użytkownikom, ale Mozilla nie planuje wprowadzenia szczególnej kontroli dostępu do wersji ESR przeglądarki.

Firefox ESR będzie dostępny przynajmniej przez 2 lata. Mozilla chce przez ten czas zebrać dane, które pozwolą określić, czy program jest wart kontynuowania i czy Firefox zagrzeje miejsce na firmowych komputerach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (49)
Zobacz także