Będzie lepsza obsługa OOXML w OpenOffice i LibreOffice

18.07.2012 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Open Source Business Alliance powiadomił, że dzięki funduszom zebranym w Niemczech i Szwajcarii w LibreOffice i OpenOffice należy spodziewać się lepszej obsługi formatu OOXML, czyli plików DOCX czy XLSX z pakietu Office Microsoftu.

Fundusze zostały zebrane przez organizacje rządowe z Niemiec i Szwajcarii, między innymi szwajcarski Sąd Najwyższy. Aby sfinansować inicjatywę, zebrano 140 tysięcy euro, co ma pokryć koszty poprawienia obsługi formatów charakterystycznych dla Microsoft Office we wspomnianych programach. Organizacje korzystają z OpenOffice i LibreOffice w sumie na ponad 18 tysiącach stanowisk, nie dziwi więc, że zależy im na wysokiej jakości oprogramowaniu biurowym. Na finansowanie programistów mogą sobie teraz pozwolić między innymi dzięki oszczędnościom, jakie przyniosła wymiana oprogramowania na darmowe. W końcu 140 tysięcy euro to dużo mniej, niż kosztowałoby Szwajcarię i Niemcy korzystanie z Windowsa i Office'a na wspomnianych wyżej 18 tysiącach komputerów.

Do ogłoszonego przetargu wystartował zespół SUSE LibreOffice oraz firma Lanedo. Ponieważ zadanie zostało podzielone na kilka mniejszych, zostało rozdzielone między startujących. Do pełni szczęścia na razie zabraknie jedynie wycenianego na 30 tysięcy euro wyświetlania osadzonych czcionek. Oczywiście inni deweloperzy pakietów również są zaproszeni do udziału w inicjatywie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)