Beta Chrome jest „szybka jak królik”

Beta Chrome jest „szybka jak królik”

18.02.2011 12:23

W duchu Chińskiego Nowego Roku — obchodzonego pod znakiem metalowego królika — Google wydał dziś kolejną, „szybką jak królik”, wersję beta przeglądarki Chrome, którą oznaczono numerem 10.0.648.82, oraz wersję deweloperską, oznaczoną 11.0.672.2 dev.

O szybkości tego wydania Chrome w dużej mierze decyduje przyśpieszona wersja silnika JavaScript — V8. W tej wersji przeglądarki V8 jest w stanie uruchamiać skomplikowane, wykonujące złożone obliczenia aplikacje jeszcze szybciej, niż dotychczasowe wydania. Zgodnie z testami V8 Benchmark Suite wydana dziś beta Chrome jest o ponad 60% szybsza od wersji stabilnej. W tej wersji przeglądarki została również wstępnie zaimplementowana obsługa odtwarzania wideo z akceleracją opartą na GPU. Użytkownicy posiadający wspierane karty graficzne zauważą znaczny spadek obciążenia procesora przy odtwarzaniu filmów w porównaniu do wersji stabilnej. Różnica jest zauważalna zwłaszcza w czasie odtwarzania w trybie pełnoekranowym, kiedy obciążenie CPU może być mniejsze nawet o 80%.

Okna dialogowe ustawień w tej wersji przeglądarki zostały zaprojektowane od nowa i teraz można z nich korzystać w zakładkach przeglądarki. Znalazły się w nich również zupełnie nowe funkcje, które czynią konfigurację przeglądarki wygodniejszą. Możliwość przeszukiwania ustawień Chrome z użyciem pola wyszukiwania pozwala na szybkie dotarcie do opcji, której nazwa pasuje do wpisanego tekstu. Ponadto do niektórych stron ustawień można dostać się bezpośrednio poprzez podanie odpowiedniego URLa w pasku adresu. Działanie nowych funkcji prezentuje film na kanale Chrome Beta na portalu YouTube.

Poza kolejną betą wersji 10 przeglądarki Google udostępnił dziś również rozwojową kompilację Chrome 11 wyposażoną w silnik V8 3.1.4.0. Wersję 11.0.672.2 dev można pobrać ze strony projektu. Wydaniu nowych wersji Chrome towarzyszy modernizacja strony kanału YouTube wersji testowej przeglądarki.

Najnowszą wersję Google Chrome można pobrać dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (112)