Beta Firefoksa 4.0 coraz bliżej

Beta Firefoksa 4.0 coraz bliżej

Wojciech Cybulski
29.06.2010 23:04

Mozilla bez większego rozgłosu opublikowała nocne wydanie przeglądarki Firefox, które po raz pierwszy zostało określone jako Firefox 4.0 Beta Candidate. Jak wynika z testów przeprowadzonych przez serwis ConceivablyTech, jest ono wyraźnie szybsze od najnowszego, stabilnego wydania Firefoksa 3.6.6.

Firefox 4.0 Beta Candidate posiada przeprojektowany interfejs użytkownika wspierający efekty graficzne powłoki Windows 7 oraz Vista. Ponadto rozszerzenia, wtyczki i tematy graficzne możemy przeglądać w kartach tak jak strony internetowe. Istnieje także możliwość włączenia sprzętowej akceleracji D2D, która działa teraz równie dobrze jak w testowym wydaniu Internet Explorera 9. Nocne wydanie Firefoksa 4.0 Beta osiąga w teście Acid 3 wynik 97 punktów na 100, co jest wynikiem o 3 punkty lepszym od Firefoksa 3.6.6. Pod względem prędkości przetwarzania kodu JavaScript także widać wyraźny postęp - rozwojowy Firefox uzyskał w teście SunSpider JavaScript Benchmark wynik 676 ms wobec 934 ms dla stabilnego wydania 3.6.6 (im niższy wynik, tym lepiej). Ognistemu Liskowi jednak dalej sporo brakuje do najszybszych przeglądarek rozwijanych przez konkurencję - testowe wydania Chrome 6.0, Opery 10.60 i IE9 osiągnęły w tym samym teście wynik 303, 352 i 501 ms.

Nocne wydanie Firefox 4.0 Beta Candidate można pobrać bezpośrednio z serwerów Mozilli. Należy pamiętać, że jest to dopiero pierwsza wersja kandydująca do wydania Beta i może działać potencjalnie niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (119)