Beta Steama dla iOS i Androida, aby nikt nie przegapił promocji

Beta Steama dla iOS i Androida, aby nikt nie przegapił promocji

27.01.2012 15:33

W świecie rozrywki na urządzeniach mobilnych robi się coraz ciekawiej. Najpierw Microsoft wciągnął jabłuszka do Xbox Live, a teraz Steam wyciąga kończyny, aby opanować iOS i Androida. Na razie o grach nic nie słychać, ale ponieważ coraz więcej producentów gier widzi potencjał w urządzeniach przenośnych, może kiedyś doczekamy się też działu z grami mobilnymi na Steam. Czas pokaże.

Steam, wiodąca na rynku platforma cyfrowej dystrybucji gier stworzona przez firmę Valve, zdążyła już zadomowić się na komputerach graczy używających Windowsa i Mac OS X. Jednak wzorem Xbox Live, Steam będzie sięgał również na platformy mobilne. Zacznie od obsługi sklepu i czatu, ale miejmy nadzieję, że na nim nie skończy.

Testowa aplikacja Steam daje użytkownikowi dostęp do konta na platformie z poziomu telefonu lub tabletu. Aplikacja jest dostępna na Android Market i w App Store, ale niestety testy nie są otwarte — użytkownicy, którzy nie należą do grupy testerów Steam Mobile, nie będą w stanie zalogować się na swoje konta z telefonu. Jednak Steam odnotuje, że była próba logowania na to konto, i z czasem włączy je do grona testerów.

Z poziomu aplikacji będzie można przede wszystkim przeglądać i kupować gry, które potem pobierane zostaną na komputer z Windowsem lub na Maka. Ponadto program daje możliwość przeglądania nowości i forum, oraz komunikacji ze znajomymi na platformie Steam, choć brak czatu grupowego. Nie znajdziemy tu również opcji obsługi ekwipunku i handlu między graczami… Za to dzięki powiadomieniom testerzy mogą być pewni, że nie ominie ich żadna promocja. A przecenioną grę będzie można kupić natychmiast, bez biegu do najbliższego komputera.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)