Bezpłatny Microsoft Security Essentials już po polsku

Bezpłatny Microsoft Security Essentials już po polsku

Wojciech Kowasz
17.02.2010 23:29, aktualizacja: 17.02.2010 23:47

Microsoft udostępnił polską wersję językową swojego bezpłatnego oprogramowania antywirusowego Microsoft Security Essentials.

Microsoft Security Essentials to bezpłatne narzędzie służące do zabezpieczania systemu Windows przez wszelakiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem - wirusy, rootkity, trojany i spyware. Program oferuje bardzo przyjazny i prosty w użyciu interfejs graficzny, trzy tryby skanowania (pełne, skrócone i użytkownika, w którym możemy wybrać dyski, a nawet poszczególne foldery), harmonogram skanowania, automatyczne (lub definiowane przez użytkownika) aktualizacje baz sygnatur, a także historię wykrytych zagrożeń. Ponadto aplikacja charakteryzuje się małym zapotrzebowaniem na zasoby systemowe i umożliwia tworzenie list wykluczeń, pozwalających definiować pliki, lokalizacje, rozszerzenia i procesy pomijane podczas skanowania.

MSE został wydany we wrześniu ubiegłego roku, ale dopiero teraz doczekaliśmy się polskiej wersji programu. Funkcjonalnie nie różni się ona od dostępnej cały czas wersji angielskiej. W przypadku gdy wykorzystywana jest wersja angielska, aby przejść na wersję polską konieczne jest odinstalowanie programu i jego ponowna instalacja z polskiego instalatora. Przypomnijmy tylko, że Microsoft Security Essentials zgodnie z licencją może być wykorzystywany wyłącznie na komputerach domowych do użytku niekomercyjnego. Wyjątek stanowi sytuacja, w której domowe komputery są jednocześnie wykorzystywane do prowadzenia małego biznesu - wówczas również mamy prawo do bezpłatnego używania programu.

Microsoft Security Essentials w polskiej wersji językowej można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Programy antywirusowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)