iOSPodróże i transportKomunikacja zbiorowaBilkom
Bilkom ikona

Bilkomversion 2.2.2

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Gdyby ktoś organizował konkurs na najbardziej nietrafioną nazwę aplikacji, w czołówce powinien znaleźć się program bilkom. O wiele więcej mówi nam jego podtytuł „Osobisty rozkład jazdy pociągów”.

Bilkom to jedna z kilku oficjalnych aplikacji rodzimych kolei. W związku z podziałem jej wiele spółek, prawie każda zdecydowała się na posiadanie swojej aplikacji. Bilkom wypada w tym towarzystwie najlepiej. Zapewnia nam dostęp do aktualnego rozkładu wszystkich przewoźników oraz możliwości zakupu biletów w przypadku ekspresów.

Poza standardowym wyszukiwaniem połączeń, aplikacja pozwala sprawdzić bardziej szczegółowe informacje takie jak np. udogodnienia dostępne w wagonach czy też aktualne opóźnienie wraz z wyjaśnieniem przyczyny. Najczęściej używane trasy możemy dodać do ulubionych, co znacznie ułatwi ich późniejsze wyszukiwanie.

Stacje możemy wyszukiwać ręcznie, za pomocą naszej lokalizacji, bądź też adresów z książki kontaktowej. Zarówno ich położenie jak i przebieg trasy pociągów możemy sprawdzić na mapie. Kolejną drobną i przydatną funkcją jest opcja szybkiego dodania wybranego połączenia do kalendarza.

Interfejs aplikacji bilkom nie zachwyca. Kolorystyka oraz wykonanie, przywołują na myśl starą wersję dostępną przez www. Ma to też swoje zalety. Osoby, które znają wersję przeglądarkową, nie powinny mieć problemu z nawigacją po programie. A ten dostępny jest za darmo i nie zawiera reklam.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań414
Data aktualizacji27 mar 2022
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Bilkom ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)